V letním horku trpí také naši mazlíčci. Myslete na ně a nezapomeňte je chránit

Horké letní dny jsou za dveřmi a kromě lidí je třeba myslet také na zvířata. V letních měsících se často potkáme s případy přehřátí u zvířat, která jsou vystavená teplu bez ochrany. Chcete vědět, jak chránit vaše domácí mazlíčky před přehřátím od slunce?

Horké počasí může být důsledkem přehřátí každého zvířete, které se pohybuje venku bez dostatečné hydratace nebo pouze na přímém slunci. Takové problémy jdou většinou za majiteli, jelikož zvířata si často samotná nepomohou. Sluneční záření může mít škodlivé účinky na zdraví koček, psů i ostatních domácích mazlíčků. Je tedy třeba myslet na to, aby vaše zvířata měla vždy možnost schovat se před slunečními paprsky.

Zdroj obrázku: Freepik

V horkých dnech se vyhněte procházkám

Pokud je venku opravdu velké horko, měli byste si odpustit nějaké dlouhé procházky se psem nebo jiným domácím mazlíčkem. Určitě se se svým zvířetem vyhněte slunným místům, dopřejte jim dostatek stínu. U psů jde především o dostatek stínu v jejich kotcích, u koček myslete na dostatek stínu při jejich povalování. U psů by neměla chybět velká miska s dostatkem vody, v ohradě u velkých zvířat zase střecha nebo dostatečně velký strom.

Nikdy nenechávejte zvíře v autě

V letních měsících často čteme na internetu o tragických případech, kdy řidič nechal ve svém rozpáleném autě zvíře nebo dítě. Vyvarujte se této velké chybě a rozhodně nenechávejte zvířata samotná v autě ani pár minut. Tímto nezodpovědným krokem by totiž mohlo dojít k traumatu, dehydrataci, nebo dokonce k tragédii.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte ani na malá zvířata

Pokud doma chováte malá zvířata, myslete během letních dnů i na ně. Mluvíme především o králících, morčatech nebo křečcích. Zařiďte pro ně dostatek vody, aby byl jejich pitný režim udržovaný. Zajistěte také dostatečně chladný vzduch a stín.

Díky těmto krokům si léto užijete nejen vy, ale také vaši domácí mazlíčci a nedojde k žádné dehydrataci nebo jiné úhoně.

Zdroj: https://www.humanesociety.org/resources/keep-pets-safe-heat