Apple Pie 3723444 1920 (1)

V pečení se zlepšujeme zkušenostmi, některé rady se ale do počátku hodí

Pečení je radost. Pro vynikající výsledky je ale samozřejmě zapotřebí praxe. S každým dalším moučníkem, který projde vašima rukama, nabíráte důležité zkušenosti. Maminky a babičky často pečou všechno „od oka“. Věřte, že pokud budete trpěliví, brzy budete vědět, jakou konzistenci mají mít různé druhy těsta. Vizuální stránka vašich sladkých i slaných výtvorů bude také čím dál lepší.

Pečící papír na více použití

Pokud jste fanouškem takzvaného zero waste životního stylu, tedy snažíte-li se vytvářet co nejméně odpadu, vyměňte obyčejný pečící papír za ten, který se dá použít několikrát. Existují silikonové pečící podložky a folie, které mají velmi dlouhou životnost. Dají se použít až 500krát. Naše babičky si ale poradily i bez pečícího papíru. Dá to sice trošku víc práce, ale pokud vymažete pekáč, pečící plech či formu na pečení olejem a vysypete moukou nebo strouhankou, výsledek bude stejný jako s pečícím papírem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Při výběru neznámého receptu se neukvapte

Recepty z kuchařek jsou vždy dobře ověřené. Internet se ale hemží recepty, radami a návody, které možná nikdo předtím nevyzkoušel. Hledáte-li inspiraci na internetu, přečtěte si komentáře u receptu. Nejlepší recepty jsou ale často získané od příbuzných a přátel, od kterých dostanete i užitečné rady a zjistíte, na co si dát pozor. Například jedna babská rada – děláte-li koláč nebo buchtu s drobenkou, postříkejte ji ihned po upečení studenou vodou. Drobenka bude krásně křehká a křupavá.

Zdroj obrázku: Pixabay

Další tipy

Lepí se vám těsto? Podsypávání zpracovávaného těsta moukou je samozřejmost. Válíte-li těsto na koláč, válejte ho přímo na pečícím papíře a přeneste na plech. Chcete-li, aby vám kynuté těsto rychleji vykynulo, můžete mu pomoci teplem – pod mísu s těstem postavte hrnec s teplou vodou.