Vztah1

V zamilovanosti často přehlížíme jasné signály, že to s námi protějšek nemyslí vážně

Zamilovanost – to je stav, který si snad každý z nás užívá plnými doušky. Má to ale jednu nevýhodu, protože láskou jsme zaslepeni, a tak nevidíme chyby a nedostatky toho druhého. Nemusíme si pak všimnout jasných signálů, které nám prozradí, že to s námi partner nemyslí vážně. A některé jsou více než očividné.

Kdy je nejvyšší čas ze vztahu odejít?

Pokud jste našla partnera, se kterým se cítíte dobře, neměli byste po něm po několika týdnech randění chtít, aby s vámi zůstal celý život. Neznáte se ještě tak dobře a navíc by ho to mohlo vyděsit a vztah by ukončil ještě dřív, než začal. Pokud jste spolu více než rok a vztah se nikam neposouvá, je dobré se zamyslet nad tím, jestli partner vůbec chce v tomto pokračovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Hodně záleží na tom, jaký máte na vztahy názor. Pokud vám nevadí, že se nevídáte tak často, nebo jste se domluvili na tom, že vztah mezi vámi bude volný, je to v pořádku. Je ale možné, že si vámi je jistý a nepočítá tak s ničím jiným, než že s ním zůstanete, ať se stane cokoliv. V tomto ohledu je důležité mít oči otevřené.

Dávejte si pozor, jestli vás poslouchá. Poznala jste už jeho rodinu?

Jestli děláte jen to, co chce dělat on, možná jen nevidíte, jak toho zneužívá. Nechodíte tam, kde se to líbí vám, dáváte si v restauraci jen to, co vám doporučí? V tom případě vás má plně v hrsti a může si s vámi dělat, co chce. Ovládání partnerem ale mnoho žen nevidí a myslí si, že je za tím jen pouhá láska. Možná se domníváte, že je přece normální dělat to, co má druhý rád. Jestli je to jednostranné, dá se o tom pochybovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud vás ještě nepředstavil rodině, nemusíte si dělat starosti, na začátku vztahu je každý opatrný. Jako první by vás partner měl představit svým nejlepším přátelům. Jestli se ale ostýchá vzít vás do společnosti jiných lidí, je něco špatně. Možná s vámi do budoucna nepočítá a je podle něj zbytečné vás představovat. Dalším signálem, kdy je potřeba zbystřit, je, pokud před vámi skrývá mobilní telefon nebo přijaté zprávy. Důvěra by ve vztahu měla být na první místě. Pokud to tak není, popřemýšlejte o tom, jestli vám za to takový muž stojí.

Zdroj: https://www.yourtango.com/2017305324/13-signs-he-doesnt-take-your-relationship-seriously-you-do