woman-586185_1920 (1)

V zimě pečují ženy o vlasy stejně jako v létě, podle kadeřníků jde o častou chybu s následky

Zimní měsíce nejsou pro naše vlasy zrovna příznivé. Časté změny teploty i suchý a studený vzduch narušují jejich strukturu a pokožka hlavy se rychleji mastí. Jak se starat o vlasy v zimě tak, aby vždy vypadaly krásně a byly plné zdraví?

Držte se základů

Vyplatí se držte několika základních pravidel, která vám usnadní výběr kosmetiky. Myslet je nutné především na hydrataci. Vybírejte si produkty bohaté na aloe a D-panthenol. Nezapomeňte na kondicionéry a vlasové masky. Aplikujte je vždy do konce vlasů, protože ty v zimě nejsnadněji vysychají.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Mytí

V zimě je třeba trochu pozměnit vaši běžnou mycí rutinu. Vlasy se totiž v zimě mastí rychleji vlivem nošení čepic. Časté mytí ale bohužel vlasy oslabuje a ty jsou náchylnější k poškození. Chcete-li tento problém vyřešit, stojí za to používat velmi jemnou kosmetiku, která se hodí na každodenní používání. Je možné zkusit také tzv. obrácené mytí. Nejprve aplikujte kondicionér, nechte působit a až pak šampon.

Oleje do vlasů

Pokud chcete svým vlasům skutečně prospět, dopřejte jim čas od času olej. Obvykle se nanáší před mytím vlasů na noc. Olejování ochrání vaše vlasy před teplým a suchým vzduchem z fénu a dodává jim potřebnou výživu na zimu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Účes

Správně zvolený účes zajistí bezpečnost vašich vlasů. Pokud máte krátký sestřih, nemusíte prakticky nic řešit. Jestliže se ale pyšníte dlouhou hřívou, vyplatí se ji na zimu nosit v culíku nebo copu. Tak zabráníte poškození vlasů otíráním o kabáty a bundy.

Pokrývky hlavy

V případě nízkých teplot je čepice základním prvkem našeho oblečení. Jak již bylo zmíněno, čepice ochrání vaše vlasy před chladem, ale má to i negativní efekt – způsobuje elektrizovaní vlasů. Jak tomu zabránit? Vnitřek čepice můžete nastříkat antistatickou tekutinou nebo si pořiďte čepici ze speciálních vláken, které neelektrizují. Statická elektřina totiž může vlasům hodně škodit.