Vánoční kaktus ozdobí domov rok co rok nádhernými květy. Na oplátku potřebuje jen svůj klid

Vánoční kaktus je velmi oblíbená rostlina, kterou si lidé kupují především na vánoční svátky. Právě v zimě totiž krásně kvete a jeho květy si můžete užívat dlouhé týdny. Snadno se pěstuje, nemusíte se o něj moc starat, ale pomocí jednoduchých triků z něj budete mít dlouhou dobu radost. Použijte vánoční kaktus jako dekoraci.

Zkuste naše triky, aby kaktus vykvetl

Co všechno potřebujete vědět o vánočním kaktusu? Je to rostlina, která je oblíbená především v zimním období. Najít ji můžete ještě pod jinými jmény, ale vánoční kaktus je asi nejběžnější varianta. Pokud jste vánoční kaktus ještě neviděli, představte si ho jako rostlinu tvořenou segmenty, ze kterých na konci vyrůstají květy různých barev. Navíc se jedná o rostlinu, která je velmi malá a hodí se do každé domácnosti.

Vánoční kaktus provází několik paradoxů. V přírodních podmínkách roste na jiných rostlinách, ale zároveň není parazitem. Patří do čeledi kaktusovitých, ale potřebuje hojnou zálivku. Roste v tropickém a subtropickém prostředí, proto je vláha velmi důležitou součástí jejího růstu. Vánoční kaktus se velmi často plete s velikonočním kaktusem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké podmínky jsou potřeba k pěstování vánočního kaktusu?

Jestli chcete, aby vánoční kaktus krásně kvetl, je potřeba mu dopřát kvalitní podmínky. Musí být na správném místě, má rád polostín i světlé místnosti. Nesmí ale stát na přímém slunci. Můžete ho dát na parapet na západní nebo jihovýchodní stranu. Kaktus potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí se přelít, protože jinak bude hnít.

Potřebuje stojatou vodu, v žádném případě ho nezalévejte tvrdou. Potřebuje také pravidelné hnojení, protože má své vegetační období, ve kterém kvete. Použít můžete přípravky, které jsou určené právě pro sukulenty, protože rostlině dodá veškeré živiny. I kaktusy ale potřebují odpočívat, proto ho nechce v klidu – nejdříve na jaře, poté po odkvětu.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/gardening/a20705680/christmas-cactus-care/