Christmas Tree With Christmas Balls Red Star

Vánoční stromek, nebo nebo menší dekorace: vytvořit kouzelné Vánoce lze i netradičně

Vůně živého vánočního stromku je velmi omamná. Nevíte, jestli koupit smrk, borovici nebo jedli? Zelený stromek je symbolem Vánoc, ale mnoho lidí už se přesouvá k tomu umělému. Přeci jen je s ním méně práce, můžete ho zabalit ozdobený a poté ho jen vybalit. Zároveň se ale ochuzujete o tradiční zdobení například s rodinou a nic nemá na voňavé jehličí. Na druhou stranu živé stromky se berou z přírody a následně se pak vyhazují.

Jak vybrat kvalitní vánoční stromek?

Jestli jste zastáncem živých stromků, poradíme, který nakoupit, aby vydržel dlouho a neopadával. Můžete si koupit například pichlavý smrk, který ale rychle jehličí ztrácí a patří mezi nejméně odolné stromky. Modrý smrk vydrží déle, ale jen pokud na něj budete sahat. Kavkazská jedle se v posledních letech těší velké oblíbenosti. Stojí více peněz, ale domácnost vám může zdobit klidně až dva měsíce.

Borovice má velké jehličí, proto není tolik oblíbená. Vůně ale vydrží dlouho, a pokud máte více ozdob, můžete jimi zakrýt velké větve. Vánoční stromky si ale můžete pořídit také v květináčích. Je to hit posledních let. Můžete si ho na jaře zasadit na zahradě a strom si pak na Vánoce znovu zasadit do květináče a mít ho doma, pokud se vám dovnitř vejde. Nevydrží ale v pokojové teplotě, po svátcích ho raději dejte na balkon.

Zdroj obrázku: Freepik

Nemusíte mít strom, stačí i dekorativní rostliny

Pro ty z vás, kteří nechtějí mít klasický vánoční stromek, máme řešení v podobě dekorativních rostlin. Můžete si zakoupit jmelí, větvičky zavěsit ke stropu nebo je použít jako ozdobu. Jmelí je odolné, takže vydrží dlouhou dobu, ale dávejte si pozor, protože je jedovaté. Hodně si lidé kupují také vánoční hvězdu. Tu si můžete zakoupit v květinářství, je to velmi oblíbená rostlina.

Vánoční hvězda má listy, které obsahují mléčnou šťávu. Ta může ublížit nejen lidem, ale také zvířatům, takže ji raději dejte z jejich dosahu. Ať se rozhodnete mít doma obrovský vánoční strom, nebo jen malou dekoraci, která bude Vánoce pouze připomínat, dělejte tak, abyste si vánoční svátky co nejvíce užili.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/decorate/display/a910/christmas-tree-professional-decoration-tips/