Closeup Beautiful Model With Afro Curls Hairstyle Dressed Summer Hipster White Dress

Varné natáčky vytvoří vlnitý účes bez poškození vlasů

Snad každé ženě záleží na tom, jak vypadá. S tím, co nám nadělila příroda do vínku, se dá ještě hodně pracovat. Kudrnaté vlasy lze natáhnout pomocí žehličky a dodat jim zcela jiný vzhled. Je to práce navíc, ale vyplatí se. Ženy s rovnými vlasy zase využívají různé elektrické či horkovzdušné kulmy, aby získaly nádherné lokny. Přitom toho lze dosáhnout i jinak. Znáte varné natáčky?

Jaký je rozdíl mezi kudrnatým a rovným vlasem

Existují různé typy vlnitých vlasů. Dělíme je podle toho, jak moc nebo málo se vlní. Zásadní vliv má na to tvar folikul, což jsou váčky ve vlasové pokožce, z nichž vlasy vyrůstají. Je-li folikula plochá nebo oválná, vlasy budou kudrnaté. Naopak v případě okrouhlé folikuly vyroste vlas rovný. Toto je dáno geneticky.

U vlnitých vlasů se ještě rozlišují tři typy:

  • zvlněné vlasy,
  • kudrnaté vlasy,
  • takzvané afro.

Každý typ potřebuje jiný styling s jinými kosmetickými přípravky. Na to je třeba dbát, když si je kupujete. Na kvalitu vlasů má ovšem vliv i jejich výživa a hydratace.

Zdroj obrázku: Freepik

Varné natáčky

Běžně se k úpravě rovných vlasů používá kvalitní sestřih. Ten je základem. Ženy, které touží po zvlněných vlasech, často sahají po elektrické nebo horkovzdušné kulmě. Je to praktický pomocník, díky kterému lze vzhledu kudrnatých vlasů docílit během krátké doby. Nevýhodou používání těchto přístrojů je ale hlavně to, že mohou vlasy poničit, když neodhadnete správnou teplotu.

V nabídce obchodů jsou tzv. varné natáčky. Jedná se o válečky z umělé hmoty, které vypadají jako klasické natáčky, jaké se používaly už v minulosti pro úpravu vlasů. Rozdíl v použití je v tom, že zatímco tradiční natáčka se dává na vlhké vlasy, ta varná zase na suché vlasy.

Jak používat varné natáčky

Varné natáčky dáte do vody a uvedete ji do varu. Povaříte asi deset minut, aby se natáčky nahřály. Pak je možné s nimi tvarovat účes. Natočíte je na suché vlasy a necháte je na nich vychladnout. I horkou varnou natáčku lze normálně uchopit do rukou, moc nepálí. Pak natáčky sundáte a účes upravíte a zafixujete.

Zdroj: https://controlledchaoshair.com/blogs/curly-hair-news/how-to-make-wavy-hair-curly