Vazelina1

Vazelína tvoří součást domácí kosmetiky, její využití je ovšem mnohem širší

Vazelínu známe asi všichni. Hodí se pro řadu kosmetických i zdravotnických použití, ale určitě jste ještě neslyšeli o těchto netradičních využitích, která se vám budou hodit. Vazelína totiž není jen na mazání kůže, ale pomůže i jinak při každodenní péči.

Déletrvající vůně

Než si nastříkáte parfém na krk nebo vnitřní stranu zápěstí, naneste do těchto oblastí malé množství vazelíny – vůně tak vydrží déle. Naučte se tento snadný zvyk praktikovat každý den, abyste zabránili zbytečnému plýtvání drahým parfémem. Stačí dodržet tento postup a budou stačit dvě stříknutí na celý den.

Zdroj obrázku: Freepik

Při barvení vlasů chrání vaše čelo před barvou

Pokud si rády barvíte vlasy doma, jistě víte, že to není žádná legrace. Nejen že musíte barvu správně namíchat a připravit, ale také musíte zajistit, aby na vlasy dobře chytila, nepoškodila je a také nezabarvila vše okolo včetně vašeho obličeje. K tomu vám pomůže právě vazelína. Tu naneste před barvením na oblast čela, spánků a okolí uší. Pak už jen stačí vazelínu setřít a uvidíte, že se žádná barva na kůži nedostane.

Zkrotí neposlušné obočí

Pomocí vatové tyčinky naneste na obočí trochu vazelíny a bude snazší je vymodelovat a dát jim pěkný tvar. Je to chytrý tip modelek a make-up artistek. Nepotřebujete drahé produkty na obočí, vystačí vám krabička obyčejné vazelíny. Vazelínu aplikujte na obočí starým štětečkem od řasenky.

Zdroj obrázku: Freepik

Ulehčí manikúru

Před lakováním nehtů potřete kůžičku kolem nich tenkou vrstvou vazelíny. I když se vám barva dostane i mimo nehet, snadno ji pak odstraníte jen pomocí obyčejného vatového tamponku.

Hladké nohy

Také máte chodidla jako struhadla? Pak využijte sílu vazelíny. Masírujte je každý večer, než jdete spát, budou poté krásně hladké a jemné. To samé platí i na hrubou kůži loktů a kolen. Dokáže také zjemnit nehtovou kůžičku a nehty půjdou pak snadněji upravovat.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/petroleum-jelly