Weight Loss Scale With Centimeter Top View

Vážit se je důležité ve správnou dobu. Pak budou naměřené kilogramy objektivní

Při hubnutí hraje vážení klíčovou roli. Můžeme tak určit, zda se blížíme k vytoužené váze, nebo děláme něco špatně. K dosažení správných výsledků musíme ale vědět, co je důležité dodržovat, pokud chceme z váhy získat správná čísla.

Pravidelná kontrola

Díky domácí váze můžeme zjistit, zda jsme blíže vytoužené linii, nebo se jí stále vzdalujeme. Údaje, které z váhy zjistíme, nás mohou namotivovat k dalším krokům. Samozřejmě základem je správná strava. Každé tělo ale přijímá různé potraviny odlišně. V některých případech může rychlý přírůstek nebo naopak náhlá ztráta kilogramů vypovídat i o nemoci. Proto je dobré se někdy na váhu postavit, i když se zrovna nesnažíte zhubnout.

Někdy zase může kolísání hmotnosti v rozmezí tří kilogramů být naprosto přirozeným procesem. V našem těle probíhá velké množství procesů, které dokážou takové kolísání zapříčinit. Je například velký rozdíl, zda se vážíme ráno, nebo večer, zda se vážíme před jídlem, nebo po jídle. Také bývá naše váha ovlivněna hormony, zácpou, nebo dokonce zadržováním vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Správný čas

Jak jsme zmiňovali, je velký rozdíl, zda se vážíme ráno, nebo večer. Večer vždy vážíme o něco víc. Na váze se ukazuje veškeré jídlo, co jsme během dne zkonzumovali nebo vypili. Pokud jste se někdy zkoušeli vážit po sauně nebo po intenzivním tréninku, určitě byla vaše váha nižší. Ženy mohou pozorovat velký rozdíl při vážení před nebo během menstruace. V tomto období můžete mít také problém se zadržováním vody v těle.

Zadržování vody však může být způsobeno i přehnaně slanými jídly, polotovary, pitím alkoholu nebo nadměrného množství kávy. Nejlepší doba k vážení je ráno před použitím toalety a samozřejmě bez oblečení a bot. Pokud opravdu pracujete na své váze, važte se každé ráno ve stejnou dobu a výsledky si zapisujte. Můžete tak velmi jednoduše pozorovat, jak na své hubnoucí cestě pokračujete.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/health/bathroom-scales/the-best-time-to-weigh-yourself-a9696668449/