Ve snaze zhubnout jíme zdravě, některá zdravá jídla ale mohou být horší než hamburger

Pravidelně si dopřáváme zdravé potraviny v domnění, že děláme něco skvělého pro své zdraví a při tom i zhubneme. První tvrzení takové možná je, ale po některých zdravých potravinách jistě nezhubnete. Například takový chutný hamburger obsahuje 300 kalorií, což znamená, že při jednom kusu se sýrem a další oblohou přijmeme přibližně 700 kalorií. To je jistě celkem dost.

Lahodný salát

Salát je zavádějící pojem. Rozhodně je ale spojen s lidmi, kteří chtějí hubnout nebo si udržet svou váhu a být zdraví. V takových případech se jedná o listovou zeleninu, rajčata a okurky, ale ve skutečnosti mnoho pokrmů, které převzaly název salát, také zahrnují smažené maso, krutony z bílého chleba, kalorickou majonézu, sýry a mnoho jiných tučných potravin. Například salát Caesar může dosáhnout až 700 kalorií na jednu porci. To ovšem ale neznamená, ať si dáte raději hamburger, naopak. Rozhodně dávejte pozor na složení salátu, pokud chcete zhubnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravé müsli jako marketingové lákadlo

Mísa plná lahodného müsli a čerstvého kandovaného ovoce, ořechů, čokolády a desetiprocentního jogurtu. Tak přesně tohle je opravdová kalorická bomba. Taková snídaně vás sice nabudí energií, obsahuje vitamíny, minerály i vlákninu, ale její kalorická hodnota je šílená. Pokud si dopřejete misku této pochoutky, v pohodě dosáhnete na 700 kalorií. Zvažte, jaký máte za den výdej a jestli raději nebude vhodné zvolit obyčejné neslazené vločky, kousky hořké čokolády, tříprocentní jogurt a čerstvé ovoce. Tak tělu dodáte méně kalorií, ale o to více sacharidů, vlákniny, minerálů a vitamínů. 

Zdroj obrázku: Freepik

Palačinky

Palačinky z mandlové mouky milujeme všichni. Není divu, protože lepek v pšeničné mouce si vysloužil špatnou pověst. A tak mnoho lidí raději sáhne po alternativním způsobu. Ačkoli má alternativa mnoho zdravotních výhod, spousta lidí si neuvědomuje, že má více kalorií. Takže pokud si držíte váhu, buďte obezřetní. Palačinky z takové mouky, tvarohu, cukru a ovoce jsou přímo kalorickou bombou.

Zdroj: https://www.msn.com/en-us/health/nutrition/10-healthy-foods-that-are-worse-for-you-than-a-cheeseburger/ss-BB5dlY2