Potato Chips Bowl Wood

Večerní chutě zaženou ořechy, domácí chipsy nebo jogurt s ovocem

Kdo někdy nezažil situaci, že ho večer přemohla mlsná, a on udělal nájezd na ledničku a vyluxoval z ní všechno, co šlo sníst. Toto se pochopitelně negativně podepisuje na hmotnosti, která vzrůstá směrem nahoru. Jak se tohoto nepříjemné zlozvyku zbavit?

Dejte přednost zdravým tukům a zelenině

Jestliže večeříte hodně brzy, může se stát, že později večer budete mít ještě hlad. Není nic špatného na tom, dát si ještě druhou večeři. Záleží na volbě jídla. Zapomeňte na sladké buchty, tučné pokrmy nebo třeba nezdravé slané brambůrky. Dejte si raději hrst ořechů nebo mandlí, které obsahují zdravé nenasycené tuky. Zasytí, a ještě do těla dostanete zdraví prospěšné látky. Zasytí také zelenina. Třeba takové okurky mají v sobě jen málo kalorií.

Zdroj obrázku: Freepik

Udělejte si domácí chipsy

Zatímco kupované chipsy jsou plné nezdravých tuků a soli, ty doma připravené budou rozhodně zdravější. Můžete si je připravit například z bramborových slupek, z kousků mrkve nebo červené řepy. Výborná je pro tento účel horkovzdušná fritéza, protože se v ní jídlo připravuje nikoliv smažením, ale horkým vzduchem. Použít můžete i klasickou elektrickou troubu. Důležité je dodržet pravidlo, že chipsy jen mírně omastíte.

Na chuť si dejte plátky nízkotučného sýru

Když vás honí chuť na něco dobrého, tak si místo moučníku na talíř nakrájejte tvrdý sýr s nízkým obsahem tuku a doplňte ho nakrájenou zeleninou – okurkou, červenou paprikou. Je to zdravější alternativa druhé večeře. Hlad vám pomůže zahnat také nízkotučný bílý jogurt, jenž lze ochutit medem nebo sušeným ovocem.

Na ráno si pak na noční stolek přichystejte vodu s kapkou citronové šťávy, která vám nastartuje metabolismus, jenž bude pracovat rychleji. Zkuste si z toho udělat každodenní ranní rituál. Kromě vitamínů vám voda také dodá potřebnou tekutinu, kterou jste během spánku vypotili.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/healthy-late-night-snacks