Večerní mlsání tělu škodí. Nahraďte nezdravé pochutiny něčím mnohem lepším

Večer po náročném dni a péči o děti si chceme užít zasloužený odpočinek. K němu pro někoho patří sklenice vína, oříšky, chipsy nebo jiné pochoutky, které ale pro večerní hodování rozhodně nejsou nejlepší volba. Zkuste sladkosti a jiné nezdravé potraviny nahradit jinými, které si můžete dopřát bez výčitek.

Noční nájezdy na ledničku nejsou pro tělo zdravé

Jak se tedy vypořádat s nočním hladem, nebo spíše chutí na něco dobrého? Můžete si místo sladké čokolády nakrájet talíř zeleniny. K tomu si dejte například bílý jogurt, do kterého si můžete kusy zeleniny namáčet. Vhodná je také konzervovaná cizrna, ale nesolená. Navozuje totiž pocit plnosti, a to díky vláknině, která se v těle přeměňuje na mastné kyseliny. Z cizrny je dobré udělat si salát.

Kedlubna je výborná zelenina, která pomůže tělu udržet stálou hladinu cukru v krvi. Hodí se tak i pro diabetiky. Dýňová semínka jsou oblíbeným doplňkem nejen do jogurtu, ale také do salátů. Jsou plná nenasycených mastných kyselin, které pomáhají vyrovnat se stresem. Pomohou také vitaminy skupiny B, které obsahují.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si jídlo plné bílkovin a vitaminů

Místo sladkého si můžete dát obyčejnou vodu s citronovou šťávou. Odkyseluje žaludek, nebudete tak mít tolik chutě na sladké, protože když je tělo překyselené, touží po sladkém, aby se hladina vyrovnala. Místo sladkostí si můžete dát například hrst mandlí nebo si doma udělejte sýrové chipsy.

Na ně stačí jen nastrouhat váš oblíbený sýr – může být eidam nebo gouda – nebo ho nakrájet na malé plátky. Ze strouhaného udělejte hromádky, dejte je na plech vyložený papírem a pečte jen několik minut asi na 180 stupňů. Že jsou hotové, poznáte podle zlatavých okrajů. Jsou skvělou alternativou k chipsům, které jsou plné soli a nezdravých složek. Sýrovými můžete potěšit své přátele, jsou totiž rychle hotové a potřebujete jen troubu a sýr.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/healthy-snacks-tv-binge