weed-3545217_1920

Vědci potvrdili, že kouření marihuany škodí plodu

Marihuana je jednou z tzv. rekreačních drog, o které se obecně ví, že pomáhá při nevolnostech. Některé ženy by proto mohlo napadnout, že by jim mohla v těhotenství pomoci. Na to ale pozor. Existuje několik výzkumů, které se shodují v tom, že marihuana poškozuje vaše nenarozené dítě. Několikanásobně zvyšuje riziko, že se u dítěte rozvine PAS neboli porucha autistického spektra.

Chraňte sebe a své dítě

Marihuana je jednou z drog, o které se říká, že tzv. prohlubuje psychiku. Pokud má její uživatel predispozice k psychickým poruchám, je velmi pravděpodobné, že se kvůli užívání marihuany tato choroba opravdu rozvine. Přitom by se bez marihuany nikdy ani projevit nemusela. Přesto některé matky riskují a tuto drogu v těhotenství užívají. Co na to říkají vědecké výzkumy?

  • užívání marihuany snižuje porodní váhu dítěte
  • zvyšuje riziko pozdějšího vzniku autismu
  • poškozuje vývoj mozku plodu

Riziko je opravdu vysoké, jelikož podle kanadských vědců se tato šance zvýší až o padesát procent, a to opravdu není málo. Výzkum byl prováděn tak, že se výzkumníci dotazovali matek, zda marihuanu v těhotenství užívaly. U dětí 2,2 procent žen, které drogu požily, byl diagnostikován autismus.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Marihuana škodí nenarozenému dítěti

Ačkoliv drogu konzumuje matka, škodlivé látky se dostanou do plodové vody. Dítě tak přijímá veškeré látky, které přijímá matka. To platí i o alkoholu, cigaretách a tvrdých drogách. Děti drogově závislých dokonce mají abstinenční příznaky.

Je alarmující, že výzkumy ve Spojených státech a Kanadě evidují čím dál tím víc žen, které marihuanu během těhotenství užívaly, údajně na snížení nevolností. Přitom je prokázáno, že tato droga má nepříznivý vliv na vývoj dětského mozku. Otázkou je, zda by nebylo lepší chvilkovou nevolnost přemoci. Následky si totiž ponese celý život jak dítě, tak jeho matka.