Vědci přišli s řešením pro kuřáky, kteří nedokážou přestat, a představili unikátní produkt

Až 90 % kuřáků uvádí, že by chtěli přestat kouřit, a tím pádem zlepšit svůj zdravotní stav. Bohužel zároveň přiznávají, že jejich závislost na nikotinu je tak velká, že je pro ně téměř nemožné přestat kouřit. Pravdou je, že kouření může silně ohrozit váš zdravotní stav, ale nemusíte s kouřením skončit úplně. Moderní doba přišla na způsob, jakým můžete pokračovat v kouření a zároveň chránit své zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní problémy

Nemalé množství kuřáků si určitě uvědomuje, že kouření nepříznivě ovlivňuje zdraví. Asi nejběžnější nemoc, která kuřákům hrozí, je rakovina plic. Mezi další závažné problémy patří plicní a kardiovaskulární onemocnění, dřívější proces menopauzy, dřívější známky stárnutí, zubní problémy, ale i pomalejší proces hojení ran. Právě proto mnoho kuřáků udává, že by s kouřením rádi skončili. Někteří z nich dokážou omezit denní množství cigaret a jiní přestanou na chvíli, než se ke kouření třeba ve stresové situaci znovu vrátí. Vědci chtěli těmto lidem pomoci, a tak hledali řešení, jakým by šel jejich problém vyřešit.

Zdroj obrázku: Freepik

Nový způsob kouření

Tito vědci opravdu našli způsob, díky kterému budou lidé moci zůstat u kouření, ale jen tak, aby si neničili zdraví. Tělu nebezpečný není nikotin sám o sobě, ale především kouř, který se ze spalovaného tabáku line. Proto byl vynalezen nový tabákový výrobek, který se nezapaluje, ale vkládá se do ústní dutiny. Díky tomu se do těla dostává tolik potřebný tabák, ale šetrným způsobem, který nevytváří cigaretový kouř, ze kterého kuřáci vdechují zdravotně nebezpečné látky. Nepočítejte ale s tím, že vám tento tabákový výrobek pomůže přestat kouřit. Potřeba nikotinu není jen otázka tělesného problému, ale je to také v hlavě. Je nepopiratelné, že lidé po nikotinu sahají v některých specifických situacích, zejména pak těch stresových, které jsou náročné na psychiku člověka.

Zdroj: https://www.cancer.org/cancer/cancer-causes/tobacco-and-cancer/is-any-type-of-smoking-safe.html