Pancakes 2020863 1920 (1)

Velké množství žen vynechává snídani, nevědomky tak škodí svému zdraví a dokonce i snaze hubnout

Plno lidí má ve zvyku vynechávat snídani. Plno lidí se vymlouvá, že na snídani nemá čas. Přitom snídaně nemusí nutně zabrat dlouhou dobu. Když se tělo probere, potřebuje dostat ráno energii, aby mohlo začít plnohodnotně fungovat. Když mu v tom zabráníte, ubližujete sami sobě. Nepřítomnost snídaně nutí tělo tvořit si do zásoby tukovou zásobu, aby ráno mělo z čeho fungovat. To pak může být příčinou zvyšování naší tělesné hmotnosti. Zároveň také zvyšujete pravděpodobnost některých typů onemocnění. 

Snídaně je opravdu nejdůležitější jídlo dne

Toto tvrzení už se Vám možná zajídá slyšet, ale opravdu je to tak. Právě správně vyvážená snídaně dokáže nejlépe nastartovat Váš nový den. Lidé bez snídaně se po ránu mnohem hůře soustředí než ti, co se pravidelně alespoň trochu nasnídají. Někteří z nás pijí k snídani jen hrnek kávy. To je ještě horší přístup než nesnídat vůbec. Je to po ránu obrovský nápor na srdce a obrovská zátěž nenasyceného žaludku. Káva sama o sobě je pro tělo těžce stravitelná.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Snídaně v boji proti nadváze

Pokud snídáte pravidelně každý den, preventivně snižujete riziko nadváhy. Ráno dodáte tělo potřebné látky pro jeho provoz, díky kterým je start Vašeho života správný. Zároveň tím snižujete množství ukládaných tuků, ze kterých tělo funguje po celou noc až do oběda. Zároveň vynecháním snídaně zvyšujete riziko vzniku cukrovky. 

Není od věci nasnídat se v práci. Ale jezte v místnosti, která je tomu určená. To neplatí jen pro snídani, ale pro jakákoli další jídla konzumovaná v práci. Pokud jíte při práci, narušujete tím trávicí systém. Jíst byste měli vždy v klidu. Pokud jíte ve spěchu, spouštíte tím další stres. To může přispět k četným problémům, nejčastěji k žaludečním vředům, poruchám trávení, nadýmání, bolestem břicha a žaludku. Pro všechny tyto důvody snídejte. I když třeba jen něco opravdu málo, ale snídejte. Vyhněte se kávě, tu si nechte na odpoledne a k snídani si uvařte čaj. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Co nejlépe snídat

Příprava snídaně nemusí být vůbec nic zdlouhavého a náročného. Můžete snídat celozrnný chléb. Pokud Vám pečivo nedělá dobře, ani jogurt s müsli není od věci. A stejně tak je perfektní variantou jakýkoli druh kaše. Tu nemusíte vařit každý den, ba dokonce vůbec. Stačí si koupit instantní, zalít jí vodou, nebo mlékem, chvilku počkat a máte hotovo. K jakékoli snídani vypijte alespoň hrníček horkého čaje.

Zdroj: napidoktor.hu, Autorský text