Stihlost

Velké procento žen nikdy nezhubne. Dopouští se stále stejných zbytečných chyb

Plno žen se snaží zhubnout. Mnoho z nich touží narychlo hubnout do plavek. Velkému množství z nich se to moc nedaří. Když už konečně zhubnou, velmi rychle se jim přebytečná kila vrátí zpět. Pokud se toto děje i vám, s velkou pravděpodobností děláte jednu z chyb, které jsou uvedeny níže. Právě tento článek by vám měl pomoci zjistit, jakou chybu děláte a jak se jí vyvarovat. Když víte jak na to, není zas tak složité zhubnout. A pokud budete chtít, můžete to zvládnout i do léta do plavek!

Zdroj obrázku: Freepik

Žádné omezování jídla ani držení hladu

Drtivá většina lidí, kteří se pokouší zhubnout, mají bohužel jednu velmi špatnou informaci. Tito lidé se snaží zhubnout tím, že omezují příjem potravin, jenže to má přesně opačný efekt, protože si tělo začíná ukládat mnohem více tukových zásob. Ani vynechání cukru není dobrý nápad, tělo, kterému bude chybět to, na co je zvyklé, bude opět dělat přesně pravý opak toho, co potřebujete. Ani přerušovaný půst či jiné hladovění rozhodně není správnou cestou. Jediné řešení je jíst úplně všechno, ale pouze v přiměřeném měřítku.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravujte si jídlo sami a omezte obiloviny

Velmi mnoho lidí si stanoví zdravé potraviny, které bude jíst, ale už nemá čas na to, připravit si pokrm sami doma. Což je obrovský problém, protože si nedokážou ohlídat, co v pokrmu je a jak moc kvalitní jsou suroviny, ze kterých se jídlo skládá. Pokud tedy chcete opravdu zhubnout, existuje pouze jedna jediná cesta, a to vařit si jídlo sami doma. Omezit byste měli také příjem obilovin, protože právě ty mohou za ukládání vysokého množství tuku v těle. Ideální snídaně není pečivo, ale třeba bílý jogurt s ovocem. K večeři si raději uvařte nějakou přílohu, než abyste konzumovali další pečivo. K tloustnutí vede také nadměrná konzumace alkoholu a tabákových výrobků. Asi každý již někdy slyšel slovní spojení „pivní břicho“, které si vypěstují lidé, co každý den konzumují pivo.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/health/diet-nutrition/g4467/summer-weight-loss-tips/