Velké procento žen udržuje milostný románek mimo svůj trvalý vztah. A mají k tomu dobrý důvod

Až 52 procent žen přiznává, že má románek. 33 procent z nich je zase zapojeno do vztahu s ženatým nebo zadaným mužem. Tato čísla jsou poměrně vysoká. U mužů by možná tolik nepřekvapila, ale ženy bývají tradičně považovány za věrnější a stálejší, takže může udivit, že více než polovina z nich má poměr mimo svůj stálý vztah. Proč to tak je a bude tento trend pokračovat?

Ženy hledají svou ztracenou ženskost

Zajímavé určitě je také to, že typická nevěrnice je žena obvykle mezi čtyřiceti a padesáti, má dlouholetého partnera či manžela, možná pár dospívajících dětí a stabilní práci. Svou rodinu kvůli svému románku nijak nezanedbává, ale čas od času prostě stráví víkend či večer ve společnosti svého milence. Miluje svého muže, své děti i svou rodinu a za žádnou cenu by o ně nechtěla přijít, nicméně milence si i přesto neodpustí. Proč to tak je? Odpověď je možná daleko jednodušší, než by se mohlo zdát. Jedna její část totiž chce alespoň občas všechny každodenní povinnosti hodit za hlavu, být opět nezávislá, sexy, svobodná a cítit se znovu chtěná a žádoucí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Odborníci motivům žen rozumí

Některé ženy mají milence proto, aby jim zvedal ztracené sebevědomí, ale také mohou prostřednictvím svého románku lepit krachující manželství. Podle odborníků není nevěra nikdy akceptovatelná, ale motivům žen prý rozumí.

V běžném životě jsou totiž ženy často nuceny tvrdě dřít, zvládat více věcí najednou a ještě u toho být milé, reprezentativní a dobře naladěné. Mileneckým poměrem tak část své psychiky nakrmí bez toho, aby musely ničit již vybudovaný vztah, ve kterém jsou děti, které oba rodiče potřebují. V každém případě ale platí, že nevěra značí, že vám ve vašem životě něco schází. Milenec vám pomáhá na tyto nedostatky na chvíli zapomenout. To však může být velmi nebezpečné, protože problém se jen přikrývá, ale neřeší se.

Zdroj: https://www.psychologytoday.com/us/blog/love-and-sex-in-the-digital-age/201808/7-key-reasons-why-some-women-cheat