Věšení prádla uvnitř zadělává na vážné zdravotní problémy

V letních měsících prádlo pověsíte na balkón nebo na sušák u domu. Už při prvních mrazících ale nastane dilema, kde prádlo věšet, a zrak spousty lidí sklouzne k interiéru jejich domovů. Sice ne každá domácnost si může dovolit ten luxus vlastnit sušičku, nicméně věšením prádla uvnitř si zaděláváte hned na několik malérů najednou.

Vlhkost vzduchu

Člověk nemá vždy na výběr, ale stejně je to potřeba říci: není dobré věšet prádlo v nevětrané místnosti. Vlhkost vzduchu se tím zvyšuje přibližně o třicet procent a vyšší vlhkost může mít za následek pravděpodobnost vzniku toxických hub. Jejich spory mohou u lidí potenciálně způsobit i alergické reakce, čemuž se každý z nás chce přirozeně vyhnout. Proto platí jednoduchá prevence: větrat, větrat, větrat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Plísně v domácnosti

Často je provází nepříjemný zatuchlý zápach v místnosti. Boj s nimi pak není nikdy jednoduchý a člověk často musí přistoupit k drastickým řešením, jako je například vystříkání místnosti agresivními chemickými prostředky. Především pokud jste alergik nebo máte doma malé děti, chcete dbát o zdraví celé vaší rodiny a snažíte se zamezit vzniku plísní v domě. Ty mohou mít následující příznaky:

  • rýma,
  • bodavý kašel,
  • kýchání,
  • alergická reakce,
  • bolest hlavy,
  • únava.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Rada: minimalizujte zdroje vlhkosti

Proto je nejvhodnější, když pro sušení prádla využijete venkovních prostor, jako jsou balkón nebo sušák pod vašimi okny. Další variantou je pořízení si sušičky, která prádlo vysuší, aniž by vlhkost vypouštěla ven. Jedná se sice o dražší řešení, ale z dlouhodobé perspektivy se jistě vyplatí. Tyto alternativy byste měli využívat co nejčastěji a prádlo uvnitř sušit jen výjimečně a po co nejkratší dobu. Nejlépe přitom uděláte, když je rozvěsíte v dobře větrané místnosti. Nezapomeňte, že časté větrání celkově prospívá vašemu domu i vašemu zdraví.