Serene Woman Towel Looking Mirror

Většina lidí se myje úplně špatně. Na pět nejhorších míst se často zapomíná

Ranní a večerní hygiena je rutina, kterou každý podstupuje denně. Většina lidí má pocit, že na očistě těla není nic těžkého, stačí přece namydlit, opláchnout, osušit. Přesto se při koupání a mytí zapomíná na pět míst, která jsou pak zdrojem bakterií na těle i nepříjemného zápachu. Na co se při koupání zaměřit?

1.    Chodidla a mezery mezi prsty

Stékající voda ve sprše umyje i nohy? To je častý mýtus, obdobně ve vaně se sama chodidla rozhodně neumyjí. Je potřeba důkladně vydrhnout nejen chodidla, ale též prostory mezi prsty, protože se po celodenní chůzi koncentruje v mezerách pot, bakterie a plísně. Popraskaná pokožka je pak pozvánkou pro pronikání patogenů do nitra těla.

2.    Kůže za ušima a za ušními boltci

Mytí uší a kůže za nimi? Bakterie se mohou hromadit za boltcem a na kůži za ušima, proto se musí pokožka důkladně umýt, aby se mastnota, kvasinky nebo bakterie nedostávaly na pokožku hlavy nebo do nitra zvukovodu a nezpůsobily vážné infekce. Mytí uší by naopak nemělo zahrnovat očistu pomocí vatových tyčinek, protože se maz může dostat hlouběji do ucha.

Zdroj obrázku: Freepik

3.    Pokožka pod prsy a v kožních záhybech

Kde se nachází množství potu, nečistot a bakterií? Jednoznačně pod prsy, což vědí samozřejmě ženy s bujným poprsím. Je nutné dokonale omýt pokožku na prsou i pod nimi, aby nedocházelo k opruzení nebo zasmrádání. Obdobně se musí čistit kožní záhyby, kde se mohou koncentrovat bakterie a způsobovat záněty. Z podpaží se musí dokonale odstranit též zbytky antiperspirantu.

4.    Intimní oblasti

Jak zabránit infekci intimních partií? Jednoznačně správnou hygienou, která musí zahrnovat celou intimní oblast včetně řitního otvoru, stydkých pysků nebo předkožky. Lidé se mohou cítit sice při očistě nekomfortně, ale povrchové mytí nestačí pro odstranění bakterií, které se množí v teplém a vlhkém prostředí a vedou k rozvoji infekcí a dalších neduhů.

5.    Jazyk

Čištění zubů dvakrát denně se považuje za naprostou povinnost pro krásný úsměv, ale nesmí se zapomínat ani na zdravou ústní dutinu a na jazyk. Bakterie na jazyku totiž způsobují vznik kazů i záněty dásní, k tomu se infekce může rozšířit do celého těla. Jazyk se musí čistit pravidelně pro čistý dech i pro zlepšení trávení, dokonce se jeho čištěním zlepšuje fungování chuťových pohárků.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/femail/health/article-11591357/How-clean-properly-shower-Doctor-lists-body-parts-people-dont-wash-enough.html