Většina páníčků vůbec nemyje svým mazlíčkům misky. Výsledky odborné studie přinesly znepokojivá čísla

Skutečnost, že špatná hygiena v kuchyni může být nebezpečná pro zdraví, je už dávno známá. Americký úřad pro potraviny a léčiva (FDA) zkoumal, jak pečujeme o hygienu při krmení domácích zvířat. Výsledky tohoto výzkumu byly šokující.

Jen málo majitelů myje svému psovi po jídle misku

Studie, kterou Americký úřad provedl, se týkala 417 majitelů psů. Pouze 12 procent z tohoto počtu uvedlo, že myje svým miláčkům misku každý den, 22 procent to dělá jednou týdně a zbytek jednou za tři měsíce nebo vůbec. Podle FDA však může tento fakt znamenat hrozbu pro zdraví domácích zvířat i jejich majitelů. Je to kvůli tomu, že se tím vytvářejí vhodné podmínky pro růst nebezpečných bakterií.

Tyto bakterie mohou způsobovat nemoci, jako je salmonela nebo nákaza střevními parazity. Příznakem těchto onemocnění může být průjem, horečka, bolest břicha a nevolnost. U dětí, těhotných žen, starších lidí a lidech s oslabeným imunitním systémem se mohou tyto choroby projevit mnohem intenzivněji s vážnějšími příznaky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Snižování rizika onemocnění po kontaktu s kontaminovaným jídlem

Po prozkoumání výsledků průzkumu se vytvořily pokyny pro majitele psů, které pomůžou snížit riziko onemocnění po kontaktu s infikovanými krmivy domácích zvířat. Základem je koupit krmivo, které je v dobrém stavu. Zkontrolujte, zda se na obalu nenachází viditelné poškození. Před a po kontaktu s krmivem pro zvířata si dobře umyjte ruce mýdlem a teplou vodou. Po každém použití misku dobře vymyjte.

Neberte krmivo ze sáčku miskou, ze které zvíře jí. Použijte čistou lopatku, lžičku nebo šálek určený speciálně pro tento účel. Zlikvidujte staré nebo zkažené krmivo pro domácí zvířata bezpečným způsobem, například ve svázaném plastovém sáčku nebo v uzavíratelném odpadkovém koši. Nepoužité potraviny v plechovce skladujte v chladničce. Suché potraviny mějte na chladném a suchém místě. Teplo a vlhkost způsobují ztrátu nutriční hodnoty krmiva.

Zdroj: https://www.liverpoolecho.co.uk/news/uk-world-news/warning-pet-owners-common-dog-23676695