Cheerful Boyfriend Girlfriend Enjoying Time Together Outdoor

Většina vztahů rychle končí. Na vině je špatná komunikace i odlišné hodnoty

Odborníci poslední dobou bijí na poplach. Spousta vztahů se začíná rozpadat a je jedno, jestli jsou spolu lidé rok, nebo pět. Mnoho z nich končí rozchodem jen z toho důvodu, že spolu lidé nedokážou rozumně komunikovat. Pokud se spolu přeci jen baví, většinou se jen dohadují o věcech, které nejsou zase tak podstatné.

Každý vztah bude mít svoje chyby

I když jste ve vztahu spokojení a šťastní, může se stát, že se v něm objeví mráček. Dohady a kompromisy mohou být na denním pořádku, ale komunikace se nikdy nesmí zvrhnout v hádku, která končí rozbitými talíři a odchodem jednoho z partnerů. V takovém případě jsou lidé rozhodnuti, že už se nevrátí. Přemýšlet nad rozchodem s horkou hlavou ale není nic dobrého. Je dobré si sednout a v klidu probrat veškeré možnosti a hlavně pocity toho druhého.

S pocity byste se měli partnerovi svěřovat často, protože jedině tak bude vědět, po čem toužíte, co vám vadí nebo co by se dalo ve vašem vztahu zlepšit. Váš protějšek nemůže z vašeho chování poznat, že se něco děje, pokud mu to přímo neřeknete.

Zdroj obrázku: Freepik

Vztah, ve kterém skřípe sex

Mnoho vztahů se rozpadá hlavně z důvodu sexu. Někdo ho chce častěji, někdo ho zase tolik nemusí. Důležité je se shodnout na frekvenci. Ideální vztah je takový, kde mají oba stejnou chuť na milostné hrátky a stačí jim jeden pohled, aby věděli, že to chtějí oba. Pokud jeden z páru bude nespokojený a sexu bude mít málo, snadno si najde někoho bokem, který bude rozumět jeho potřebám.

Není to ale jen sex, který je příčinou rozchodů. Samozřejmě to mohou být i rozdíly v názorech nebo ve výchově dětí. Na prvním rande sotva poznáte, jak se bude váš budoucí partner tvářit na to, že například chcete mít co nejpřirozenější porod a porodnice neuznáváte. Proto, než budete dělat důležitá životní rozhodnutí, je nutné toho druhého maximálně poznat.

Zdroj: https://www.healthyplace.com/self-help/essays-on-psychology-and-life/why-cant-some-people-maintain-intimate-relationships