Girl 1246525 1920

Většina žen si vlasy poškozuje už doma, mytím a nešetrným sušením které považují za správné

Většina žen sní o zdravých a krásných vlasech, ale každodenním postojem svým vlasům často nevědomky zasahují ránu. Zdravé vlasy musí mít dostatečnou péči, aby si svou krásu uchovaly. Špatným přístupem k péči o tělo se jejich kvalita zhoršuje a realita je den ode dne horší. Sen o vlasech, které učarují každému muži lze snadno splnit, i když ne každý z nás nedosáhne tohoto cíle stejně snadno. Seznamte se se zásadami správné péče a už nikdy nedělte ty chyby co dřív. 

Vysoké teploty nadělají paseku

Zajímavé je, že nemusíme utrácet peníze za drahé přípravy nebo návštěvy kadeřnictví. Stačí změnit své každodenní návyky a stav vašich vlasů by se měl výrazně zlepšit. Nejjednodušší ze všeho je uvědomit si, že žehlení a jakákoliv jiná tepelná úprava včetně fénování vlasům neprospívá. Namísto náhlého fénování ještě mokrých vlasů je šetrně vysušte ručníkem, a ještě mokré vlasy rozčešte. Vyvarujte se přitom přílišné síle, kterou byste je poškodili. Poté je vyfénujte teplým vzduchem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Šamponu netřeba příliš

I mytí vlasů hraje významnou roli, protože horká voda jim škodí stejně jako příliš horký vzduch. Nejlepší je umýt si vlasy při mírné teplotě. Často lidé také oplývají mylnou představou, že co nejčastější mytí vlasům prospívá, je tomu ale právě naopak. Intenzivní péče totiž vlasy oslabuje. Rovněž stačí jen malá lžička šamponu na jedno umytí, není třeba plýtvat a šampon rozlévat na celou dlaň. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Domácí kosmetika nezabere mnoho času

Někteří lidé se dnes obracejí k domácí výrobě kosmetiky s cílem zajistit svým vlasům tu nejlepší péči, ušetřit přitom peníze, a ještě navíc prospět přírodě. Vyzkoušejte například masku z medu, olivového oleje a vajec proti lámání vlasů. Smíchejte ingredience, nechte působit 20 minut a pak vlasy umyjte. Proti lupům se nebojte použít litr vody smíchaný se šťávou z jednoho citronu. Vlasy v něm smočte a rovněž nechte 20 minut působit. Na mastnotu zase pomáhá sníh z 5 bílků, který se nechá působit tak dlouho, dokud nezaschne.