White Garlic

Vhoďte do toalety stroužek česneku a jděte spát. Ráno budete zírat

Komu se chce uklízet koupelnu a záchod, nechť zvedne ruku! Těžko se někdo najde, zejména pro úklid záchodové mísy, protože se zdá špinavá neustále a je potřeba ji dokola čistit a dezinfikovat. Existují však domácí metody, které úklid usnadní. A dokonce natolik, že tuto činnost budou chtít dělat všichni členové domácnosti. S tímto trikem totiž bude mísa čistá pořád, ulehčí se tak očista celé toalety a zůstane navždy svěží. Jak na to? Stačí stroužek česneku!

Česnek nejen do pokrmů

Je zásadní ingrediencí v guláši, v česnečce, v bramboračce nebo v hrachové kaši. Česnek má své nezastupitelné místo v tuzemské gastronomii, ale je též účinným lékem v lidovém léčitelství. Má totiž nedocenitelné vlastnosti, pyšní se antibakteriálními a antivirovými účinky, dokonce se považuje za přírodní antibiotikum, které nemá vedlejší a nežádoucí příznaky při léčbě. Tím však výčet výhod česneku rozhodně nekončí, působí totiž rovněž jako výtečná dezinfekce při očistě záchodové mísy.

Zdroj obrázku: Freepik

Skoncujte s choroboplodnými zárodky provždy

Koupelna a toaleta trpí na špínu a choroboplodné zárodky z mnoha důvodů, především se jedná o místnosti s vysokou frekvencí návštěv jednotlivých členů rodiny, k tomu šíření bakterií a virů napomáhá provádění osobní hygieny a zvýšená vlhkost spolu s ideálními teplotami nad 20 stupňů Celsia. Pro likvidaci nežádoucích patogenů, virů a bakterií je pak zapotřebí agresivních chemických látek nebo sáhnout po česneku, který je ekologickou a velmi efektivní variantou, protože obsahuje účinnou látku allicin působící proti růstu všech mikroorganismů a plísní.

Dezinfekce toalety s pomocí česneku

A jakým způsobem záchod s pomocí česneku čistit? Vhodné je použít stroužek česneku po umytí toalety pro dezinfekci mísy. Oloupaný stroužek česneku se ideálně ve večerních hodinách vhodí do mísy a nechá působit přes noc, ráno stačí spláchnout. Hotovo, mísa je dokonale zbavená všech potenciálních mikroorganismů. Tímto způsobem je vhodné dezinfikovat toaletní mísu dvakrát týdně.

Zdroj: https://austrianpress.com/2022/04/24/garlic-to-clean-the-toilet-how-this-particular-trick-works/