Vidíte tu hromadu starého šrotu? To co z ní dokázal tento muž udělat je opravdu úchvatné

Každý z nás má nějakého koníčka. Někdo sbírá známky, jiný pěstuje hady nebo rybičky a další třeba zahradničí. John Piccoli je starší, sedmdesátiletý muž, odkázaný na invalidní vozík, protože jako malý prodělal dětskou obrnu. Ovšem to nejsou ta nejdůležitější fakta o tomto muži. John je totiž skvělým umělcem. A ne ledajakým umělcem, ale velmi unikátním. Nemaluje totiž ani obrazy ani nedělá sochy. Jeho hlavními pracovními nástroji jsou malý jeřáb a hromada železného šrotu.

A jen těžko uvěříte tomu, co z té hromady železa dokáže vykouzlit.

hromada-klicu

 

Když se na tu hromadu podíváte z větší blízkosti zjistíte, že se jedná o malé francouzské klíče. Proto má John ve svém okolí přezdívku „Francouzák“. Své první sochy John vytvořil před třiceti lety. Začínal s malými zahradními soškami a pokračoval dalšími velkolepými uměleckými díly, která si zaslouží své čestné místo v muzeu. Není divu, že se jeho díla vystavují v celé řadě uměleckých galerií, včetně Melbourne a Sydney. Díky svému jedinečnému koníčku a desítkám děl, která John Picolli vytvořil, má opravdu velkou spotřebu francouzských klíčů a musí je dokonce i nakupovat.

socha-z-klicu-zblizka

Takhle sochy vypadají zblízka. Jen změť starých rezavých klíčů, trubek a dalšího železa. Nakonec z toho ale vznikne něco velmi zajímavého. Jako třeba Pterodaktyl.

pterodaktyl-z-klicu

Nebo pěkný ocelový býk na zahrádku.

byk-z-klicu

Anebo pěkný ocelový kůň, na kterém John stále pracuje ve své dílně. Jak vidíte, vypadá to u něj jako někde na zámečnické dílně. A bez jeřábu by to skutečně nešlo.

kun-z-francouzaku

Zdroj všech obrázků: Bushie

Jak vidíte, tak John dokázal dát svému životu smysl, i když je od mládí na vozíčku kvůli obrně. V životě jde totiž jen o to, jak se vypořádáme s nepřízní osudu, zda se necháme semlít a začneme se litovat nebo dokážeme podobné věci jako John, všem překážkám navzdory. Pochlubte se vašimi úspěchy v komentářích anebo se podělte o tato krásná umělecká díla s přáteli prostřednictvím sociálních sítí.