Back View Young Woman With Long Hair Wearing Yellow Straw Hat Relaxing Warm Summer Swimming Pool With Blue Water Sunny Day

„Víš, kolik to stálo? Letos už bazén napouštět nebudu,“ odvětil mi manžel a poslal mě na koupaliště

Máme bazén, ale letos ho manžel napouštět nechce. Prý kvůli penězům i náročnosti. Přiznám se, že jsem se nikdy nepídila po tom, kolik provoz domácího bazénu stojí. Když mi to manžel vše vyčíslil, doslova jsem se zhrozila. Zvláště když mi to přepočítal na těch pár dní, co jsme ho skutečně aktivně využívali.

Sen o bazénu

Sen o vlastním bazénu jsme si splnili už před pár lety. Chtěla jsem ho hlavně já, manžel vždy tvrdil, že je to zbytečnost. Proto jsem přistoupila na variantu nadzemního řešení, které manžel částečně zakopal do země. Cenově to pochopitelně vyšlo o poznání lépe než klasická zapuštěná varianta.

Každoroční relax

Bazén jsme napouštěli a používali každý rok. Vždy jsme u něj odpočívali a koupali se v něm. Musím ale objektivně říct, že zatímco první rok jsme u něj byli skoro každý hezký den, loňský rok už jsme u něj trávili čas spíše sporadicky. I proto trochu chápu manžela, že v letošním roce vidí v napouštění bazénu trochu zbytečnou činnost, když ho až tak nevyužíváme.

Zdroj obrázku: Freepik

Vysoké náklady

O bazén jsem se nikdy nestarala. Věděl jsem, že voda a údržba něco stojí. Ale netušila jsem, jak moc náročné to může být. Finance stojí voda, různá chemie na pH a množství chloru. Peníze bere i elektřina kvůli zapnuté filtraci.

A teď je tu ten čas. Pravidelná kontrola, měření vody, zapínání a vypínání filtrace, udržování hladiny vody, čištění povrchu bazénu, luxování dna, přikrývání a odkrývání plachty. Chápu, že se to mému muži postupně protiví.

Radši na koupaliště

Letos je můj partner radikální. „Víš, kolik to stálo? Letos už bazén napouštět nebudu,“ odvětil mi na otázku, kdy bazén zprovozníme. Řekl mi rázně, že když se chci koupat, mám jít na koupaliště. A než jsem stihla oponovat, dodal, že i když zaplatím vstupné, stále na tom budeme lépe, než co nás stojí bazén. A to vůbec nebere v potaz ušetřený čas, který za poslední roky vynaložil. Já si předsevzala, že si budu schválně počítat, kolikrát plovárnu navštívíme a kolik za to dáme. Zda by se ten bazén přece jen nevyplatil.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek.