Automobil

Víte, jak a kde lze vybrat novou autobaterii? Nespoléhejte na toho svého!

Máte svůj vlastní vůz, o který se vám stará váš muž? Pokud ano, asi nejspíše dáte za pravdu tvrzení, že zrovna příjemně se při nějakém problému netváří. I proto se vyplatí nedopřát mu tu v uvozovkách radost a postarat se o své auto bez jeho pomoci. Typickým příkladem budiž výměna autobaterie. Její existence samozřejmě není věčná. V momentu, kdy začne být kapacita na minimu, musíte přejít k činům. Jak ovšem vybrat novou? Jednoduše, začtete se do následujících řádků a zvládnete to samy.

Kapacita baterie v hlavní roli

V první řadě se vyplatí soustředit se na kapacitu baterie. Ideální je podívat se do manuálu k vlastnímu vozu. Hodnota se udává v Ah, tedy ampérhodinách. Jinak lze také vycházet z informací uvedených na vaší staré nefunkční baterii. Jen je zapotřebí myslet na to, že první baterie instalovaná do aut mívá zpravidla poněkud nižší kapacitu než ta, jež je následně výrobcem doporučována. Předimenzování by hrozit nemělo, jelikož větší baterii zkrátka do auta nedáte.

Startovací proud a pólování

Čím je startovací proud vyšší, tím lépe pro vás. U naftových motorů to platí dvojnásobně, protože potřebují dostat silný elektrický impulz. Baterie z vyšších tříd mají také zvýšené hodnoty startovacího proudu. Co se týká pólování auto – baterie, pak vozy v Evropě mají většinou kladný pól na pravé straně. Jestliže koupíte baterii s opačným pólováním, do vozu ji nejspíše nedáte. Přihodit by se vám to ale v našich podmínkách nemělo.

Nechte si poradit a nakupte pohodlně online

Shánět baterie nemusíte nezbytně přímo v kamenných prodejnách. Podívat se na konkrétní modely lze totiž pohodlně online. Zadejte si adresu https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/ a pusťte se do hledání. Anebo víte co? Nechte si přímo od specialistů v tomto eshopu podrobně poradit!