Víte, jaká barva peněženky vám přinese peníze?

Pověry, přísloví, nejrůznější tradice, to vše se odedávna váže k nějakým skutkům, které se staly, a přání, aby se opakovaly, nebo naopak se jim zabránilo. Pověry, přísloví existují takřka na jakoukoli věc, jaká vás napadne. Ať už jde o počasí, naši náladu, chování… Pověrám někdo věří, někdo z nich má legraci, jiní si jimi nejsou jistí, ale pro jistotu je nechtějí dráždit. Tak třeba černá kočka, jenž nám přeběhla přes cestu. Nebo kominík, spousta pověr se zrcadlem… Dokonce i pověra na to, abyste měli dostatek peněz existuje. A je jich víc. 

Důležitá je barva peněženky

Peněženka, která má přitahovat peníze, je údajně rudé barvy. Červené peněženky nejsou tak ojedinělé, ale abyste si našla tu nej, možná budete muset trochu pátrat.

Hezké červené peněženky dámské najdete na internetových stránkách peněženky-ahal.cz. Jde navíc o peněženky z pravé kvalitní kůže, což znamená, že budete mít červenou peněženku na několik let – tzn., vystaráno s příslovím na dlouhou dobu.  Červené peněženky zde mají různé zbarvení, mohou být matné či lesklé, s vylisovaným vzorem, se zdobením kamínky… Skvělé je, že díky dostatku typů si můžete vybrat červenou peněženku ať už hledáte menší, větší, se zapínáním na zip či přezku a podobně.

Pokud se zastavíme u barvy, měla by být sytá, výrazná. Nenahrazujte ji oranžovou, růžovou, ani světle červenou. Volte raději skutečně tmavou, sytou rudou. 

Nenoste v peněžence účtenky

Zvyk odkládat na dlouhý čas doklady o zaplacení zboží či jídla v restauraci, služeb a podobně do peněženky, má mnoho z nás. A než se dostaneme k tomu, abychom z přihrádek, které překypují, vydali to, co do nich nepatří a co v nich nepotřebujeme, trvá to i měsíce. Tady ale zpozorněte. Podle pověry by v peněžence neměly doklady o zaplacení vůbec zůstávat, údajně vytahují peníze z peněženky ven.

Takže chcete-li si peněženkou pomoct k penězům, kupte si rudou a nedávejte do ní ani na chvilku účtenky o zaplacení. 

Chce to jít štěstí naproti

Pro to, mít dostatek peněz, je často potřeba i kus štěstí. Zkuste podpořit finanční situaci nejen červenou peněženkou, ale chovejte se tak, abyste šli štěstí naproti celkově. Víte, že bychom neměli odkládat kabelky a příruční tašky, v nichž nosíme každodenní potřeby na zem? Odložte je kdekoli jinde, příp. je pověste, máte-li kde. 

Štěstí vám zaručeně přinese pozitivní přístup k situaci, či tomu, co chcete, aby se ve vašem životě odehrálo, změnilo. Pokud budete pevně tvrdit a brát to jako fakt, že vy od teď peníze mít budete, začne se vám dařit. Samozřejmě, je potřeba na nich zapracovat, např. poohlédnout se po lépe placené práci, začít nakupovat s rozmyslem, dělat si finanční harmonogram, sepisovat výdaje a příjmy domácnosti… Pozitivní přístup a víra, že se situace změní k lepšímu, přinese rychle zdárný výsledek.