Potato Starch With Potatoes Dark Wooden Background

Vlasům bez života vrátí krásu a objem bramborová mouka. Vyzkoušejte přírodní masku nebo suchý šampon

Možná ji znáte, ale dosud vás nenapadlo spojovat si ji s péčí o vlasy. Dokáže zázraky a vzhledem k tomu, že je levnější než většina produktů pro péči o vlasy z drogerie, stojí za vyzkoušení. Jak ji tedy využít?

Vlasová maska z bramborové mouky

Bramborová mouka nemusí být jen produktem na přípravu bramborových knedlíků. Přináší také velmi zajímavé účinky při řešení těchto problémů s vlasy:

  • barvené vlasy,
  • suché vlasy,
  • roztřepené konečky,
  • vlasy, které nedrží tvar.

A jak si připravíte výživnou masku? Nachystejte si svůj oblíbený kondicionér nebo vlasovou masku a smíchejte bramborovou mouku s tímto produktem v poměru 1 : 2. Naneste směs na vlasy, vetřete a nechte působit 20–30 minut. Pak je důkladně opláchněte. Vaše vlasy by měly být krásné a jemné. Důležité je aplikovat na celou délku vlasů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zvětšit objem vlasů pomocí bramborové mouky

Vlasy už nejsou tak pružné a ztratily vitalitu nebo je jich méně než dřív? Může se to stát z mnoha důvodů. Pak zkuste bramborovou mouku – na 1 litr teplé převařené vody stačí lžička mouky. Po umytí touto směsí vlasy opláchneme. Budou hladké, pružné a jemné.

Suchý šampon z bramborové mouky

Zjistíte ráno, že vlasy nevypadají tak, jak potřebujete? I v této situaci se nabízí řešení. Použijte bramborovou mouku jako suchý šampon. Stačí nanést jen malé množství a vmasírovat do suché pokožky. Pak je pročešte hřebenem. Bramborová mouka vysuší přebytečný maz a vlasy budou ve výrazně lepším stavu.

Jaké jsou její nevýhody?

Pokud máte tmavé vlasy, má použití bramborové mouky jednu nevýhodu. Může zanechat ve vlasech bílé stopy. Jestliže máte světlejší vlasy, tolik patrné to nebude. V případě tmavších vlasů je vhodné zvolit jinou metodu než suchý šampon z bramborové mouky. Nicméně pokud máte více času, můžete si pomoci vlasovou maskou a výsledek bude také efektivní.

Zdroj: https://thebeautybrains.com/2008/09/can-potato-starch-straighten-your-hair/