Doctor Beautician Cleanses Skin Woman With Sponge Beauty Salon Perfect Cleaning Spa Treatment Skincare Face Skin Care Beauty Spa Concept

Vlasy i pleť potřebují na podzim zvláštní péči. Příjemné beauty rituály uvolní a zlepší náladu

Příroda se připravuje na zimní oddech, padá listí ze stromů a světlo je pouhých několik hodin denně, trpí tím nejen psychika, ale také tělo, především pleť a vlasy. Právě jim by se ženy měly více věnovat a povzbudit tak i svou psychiku a dodat si beauty procedurami na sebevědomí. Na co je dobré se při podzimní péči zaměřit?

Podzimní beauty rituály zlepšují náladu

Čím si udělat na podzim radost kromě posezení u kafíčka a dortu? Rozhodně různými zkrášlovacími kúrami, na které je v období podzimu více času, protože na procházky přírodou není vhodné počasí. Pokožka a vlasy navíc vyžadují po létě a období dovolených dát do pořádku, protože jsou vlivem slunečního záření, koupání v mořské vodě nebo působením větru poškozené. U vlasů dochází k jejich zeslabení, kůže ztrácí pevnost, což se může odrazit na sebevědomí. Nejvyšší čas proto zahájit podzimní beauty rituály, které současně zlepší náladu v sychravém počasí.

Péče o pleť

Nejvíce citlivá část těla je obličej, který je vystaven v létě slunci a v zimě mrazu a větru, k tomu neustále bakteriím a prachu. Důležité je dodržovat pravidla pro dokonalý vzhled:

  • očista – dvakrát denně, především večer pro důkladné odlíčení;
  • exfoliace – odstranění odumřelých buněk, nečistot a vyčištění pórů, vhodné je volit jemné enzymové peelingy;
  • obnova pH – s pomocí tonika nebo jiné kosmetiky pro doplnění vitamínů napřímo;
  • hydratace – s důsledným rozlišováním mezi denním a nočním krémem, vhodné jsou i krémy s ureou nebo kyselinou hyaluronovou;
  • výživa – používání masky dvakrát týdně pro obnovu pružnosti.
Zdroj obrázku: Freepik

Vlasy jako z reklamy

V podzimních měsících dochází ke zvýšenému padání vlasů, účes má proto k dokonalosti daleko. V tomto období se proto doporučuje doplnit potřebné vitamíny konzumací ovoce a zeleniny, neměly by chybět potraviny s vitamíny A nebo E, z minerálů pak selen a zinek. Na podzim je dobré navštívit kadeřníka a nechat si zastřihnout konečky a prostříhat suché a třepivé vlasy. Vzhledem k častému nošení pokrývky hlavy se doporučuje pravidelně ošetřovat vlasy vyživující kúrou. Pro oplach vlasů se nesmí používat horká voda. A přestože venku zuří větrné a sychravé počasí, nezkoušejte vlasy sušit horkým vzduchem, ale pouze studeným, aby se vlasy dále nevysušovaly a nelámaly.

Zdroj: https://www.realsimple.com/beauty-fashion/skincare/fall-skin-care