Relaxed Young Female Model Tilts Head Has Makeup Fair Hair Dressed White Clothes

Vlasy, nehty i pokožka potřebují vyživit především zevnitř. Spolehněte se na bylinky či luštěniny

Jak jsou na tom vaše vlasy, nehty a kůže? Pokud ne zrovna nejlíp, je načase s tím něco udělat. Dokonalý stav zaručují nejen kondicionéry, balzámy, krémy a šampony. Daleko důležitější je to, co jíte. Naštěstí je dobře známo, jaké vitamíny a minerály vaše vlasy, kůže a nehty potřebují. Poradíme vám, s čím začít, aby vaše pokožka zářila, nehty byly pevné a vlasy krásně lesklé.

Síla přesličky

Tato oblíbená bylina je bohatým zdrojem křemíku, který je hlavním stavebním prvkem vlasů a nehtů. Právě křemík z přesličky se velmi dobře vstřebává. Mimo to bylinka obsahuje i hodně hořčíku a vápníku, čímž zabraňuje vypadávání vlasů a urychluje jejich růst. Přesličku můžete nasbírat i sami. Období sklizně začíná přibližně v červnu a nejčastěji ji najdete na břehu řeky, na loukách nebo v lesích.

Kvasnice

Obyčejné pekařské droždí dokáže zázraky. Vyhlazuje pokožku, hojí akné, vyživuje vlasové kořínky a stimuluje růst vlasů. To vše díky vitamínům B, zejména pak biotinu. Nejlepší je dopřát si nápoj z droždí, byť to není kdejaká chuťová hitparáda. Zalijte čtvrtinu kostky sklenicí vroucí vody a míchejte, dokud se kvasnice nerozpustí. Pijte každý den po dobu jednoho měsíce, pak si udělejte přestávku na měsíc a půl. Pokud jsou účinky slabé, kúru opakujte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kopřiva

Posiluje působení kvasinek, takže je nejvhodnější ji využít společně s kvasnicovou kúrou. Kopřiva zastavuje nadměrné maštění vlasů a dodává jim lesk. Udělejte si chutný kopřivový nálev. Rychle si všimnete, že pokožka je čistší a hladší a nehty jsou zpevněné. Kopřivový nálev můžete také vmasírovat do pokožky hlavy.

Fazole

Stojí za to zahrnout je do vaší stravy, protože obsahují železo, které zabezpečuje správnou strukturu pokožky, vlasů a nehtů. Obsahuje také vitamíny B, zejména pak kyselinu pantothenovou. Je to látka, která zajišťuje správnou hydrataci a ochranu vlasů, nehtů a pokožky. Zvláště důležitá je v létě, kdy jsou vlasy a pokožka nejvíce vystaveny slunci.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321850