Drawer With Underwear Closet Girl Organizing Clothes Wardrobe Close Up

Vlhkosti ve skříni se můžeme zbavit větráním, absorbéry i správným ukládáním oblečení

Chcete-li se vyhnout vlhkosti ve skříních, musíte pochopit základní problémy, které k ní vedou. Odstranit zdroje vlhkosti potom již bude poměrně jednoduché a vy si znovu budete užívat voňavého a suchého oblečení. Navíc snížíte riziko vzniku plísní, takže podpoříte i své zdraví a zachráníte cenný majetek před poškozením.

Špatné větrání je největší chyba

Nedostatečné větrání je většinou hlavní příčinou vysoké vlhkosti ve skříni. Z toho plyne jediné ponaučení: Každý den větrejte a jednou za čas nezapomeňte také otevřít dveře skříní. Zajistěte oblečení správnou cirkulaci vzduchu a budete mít po starostech.

Zkontrolujte svůj domov

Budete se divit, ale vlhkost do vašeho domova i skříní může vniknout i z vnějších zdrojů, například netěsných trubek nebo zatékajícího okna. To je velmi nebezpečné pro celou domácnost. Proto si musíte být jistí, že váš domov funguje přesně tak, jak je třeba.

girl-white-shirt-jeans-puts-clothes-closet-puts-things-order
Zdroj obrázku: Freepik

Kontrolujte vlhkost v bytě

Využijte meteostanici nebo jiné teploměry k tomu, abyste měli vždy přehled o vlhkosti ve vzduchu. Díky tomu můžete snadno zasáhnout ve chvíli, kdy bude příliš vysoká nebo naopak příliš nízká. Ideálně by se měla pohybovat mezi 30 a 50 procenty. To platí nejen pro obývací pokoj a koupelnu, ale také pro ložnici.

Využijte naplno vysoušedla

Balíčky silikagelu, aktivní uhlí, jedlá soda nebo kávová sedlina jsou skvělé způsoby, jak eliminovat vlhkost v domově i v šatní skříni. Musíte je samozřejmě pravidelně vyměňovat, ale snadno absorbují vlhkost, která dělá problémy.

Používejte materiály odolné vůči vlhkosti

Plastové skladovací koše nebo plastová ramínka udrží oblečení dál od vlhkosti. Nepoužívejte kartonové krabice na podlaze skříně a snažte se také vyhýbat látkovým nebo pleteným organizérům. Natáhnou do sebe příliš mnoho vlhkosti, která se potom přenese na oděvy.

Zdroj: https://www.saviesahome.com/blog/how-to-keep-your-wardrobe-moisture-free/