Vlněný svetr bude znovu vypadat jako nový. Nehezkých žmolků ho zbaví dvě obyčejné věci

Přišla zima a s ní i sezóna svetrů. Při hledání teplého oblečení může ale vzniknout malý problém. Svetry mohou už po jedné sezóně zůstat plné žmolků. Kvůli tomu nevypadají esteticky dobře, ale to ještě neznamená, že takové oblečení je zralé k vyhození. Existuje způsob, který se s tímto problémem efektivně vyrovná.

Trik s punčochou

Vlněné svetry mají mnoho výhod, ale bohužel vypadají časem nevzhledně. Vznik žmolků na svetrech rychle způsobí, že je přestaneme nosit. Díky jednoduchému domácímu triku můžeme obnovit jejich krásný vzhled. Mluvíme o metodě s punčochou a pemzou.

Díky tomuto triku můžeme svetr efektivně vyčistit od žmolků. Stačí, když ho budeme jemně třít pemzou zabalenou ve staré nylonové punčoše. Vlněné koule se na ni přilepí a oddělí od povrchu oblečení, takže svetr bude vypadat jako právě koupený.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabraňte žmolkům

Pokud vlněný svetr stále vypadá jako nový a chcete předem zabránit tvorbě žmolků, stojí za to pamatovat na několik tipů. V první řadě nezapomínejte, že vlněné svetry nevyžadují praní po každém nošení. Vlna neabsorbuje pachy, takže ji není třeba často prát. Časté praní poškozuje jemná vlákna a způsobuje, že vlněné oblečení rychle ztrácí na atraktivitě.

Pokud již perete vlněný svetr, je třeba jej otočit naruby, aby tření materiálu o buben nezpůsobilo žmolky. Měli byste také pamatovat na praní při 30 stupních Celsia a používat prostředky, které jsou určené pro tento typ tkaniny. Nezapomínejte, že moli vlnu milují. Proto při skladování vlněných svetrů dbejte na to, abyste zabránili náletu těchto škůdců ve skříních. Jednoduše tomu předejdete vložením sáčku s levandulí do skříně.

Zdroj: https://dependablecleaners.com/how-to-unwrinkle-a-sweater/