Vneste domů konečně pořádek. Chytré uspořádání věcí odklidí chaos a s ním i stres

Nezáleží na tom, jestli máte malý, nebo velký byt. Další úložný prostor jistě uvítá každý. Toho totiž není doma nikdy dost. A pokud ho nenajdete nebo nevytvoříte, může se snadno stát, že se vám po domácnosti budou povalovat drobnosti, které budou rušit celkový vzhled místností nebo celého bytu. Existují přitom velmi jednoduché způsoby, jak věci uložit. Jak na to?

Využijte vnitřní strany dvířek

Jistě máte doma nespočet skříněk (zejména v kuchyni), které jsou plné věcí. Máte pocit, že se tam nic dalšího nevejde? Velký omyl. Efektivně můžete využít i samotná dvířka skříněk, na která můžete připevnit malé nádoby, které vám přinesou další úložný prostor. Organizéry na vnitřní straně koupelnové skříňky představují skvělý způsob, jak uložit kosmetiku. Navíc ji budete mít vždy po ruce a nebude nikde překážet.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušet můžete také magnetické nádoby, které lze připevnit na lednici a skladovat zde tužky a papíry na poznámky, ale také kořenky. Budete je mít neustále na očích a nebudou nikde překážet. Navíc je snadno kdykoli vezmete a použijete. Využít můžete také prostor pod stropem, kam lze instalovat speciální police a koše, které dodají místnosti na funkčnosti. Umístit tam můžete ručníky, prostěradla nebo hračky. Záleží na tom, co potřebujete uskladnit.

Organizace šatní skříně

Praktická nejsou jen stylová a barevná ramínka, na která můžete pověsit bundy, deštníky i klobouky nebo speciální koše. Jistě máte neustále oblečení rozházené po bytě, ale také ve skříni. Využijte potenciál šatních košů a uspořádejte všechny své oděvy. Do košů se vejde i tlustá deka, která by se jinak povalovala na pohovce. Navíc takto můžete pohodlně skladovat sezónní oblečení. Na trhu najdete koše mnoha velikostí, barev a provedení, takže máte z čeho vybírat. Uvidíte, že takto organizovaný domov jste ještě nikdy neměli a odstraní z vašeho života hodně stresu a starostí.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/storage-organization/21018128/37-ways-to-add-storage-to-every-room