Vnímejte Španělsko všemi smysly

Představte si, že sedíte na sluncem prohřáté pláži, posloucháte šumění moře a popíjíte vychlazenou sangrii. Ano, poznali jste správně, pokusili jsme se vám naladit na vlnu Španělska, protože španělská kuchyně nabízí nepřeberné množství delikates a je potěšením nejen pro chuťové buňky, ale svou barevností potěší i vaše oko. Pokud jste strávili dovolenou ve Španělsku, jistě jste se také zamilovali do zdejších specialit. Záleží však, ve které oblasti jste byli, protože každá lokalita se vyznačuje svou lokální delikatesou. V každém případě jste však ochutnali naprosto skvělý olivový olej, který je vyráběný z těch nejkvalitnějších oliv a používá se do většiny pokrmů. Španělská gastronomie vás jen tak neomrzí, protože vám dokáže nabídnout velmi pestrou nabídku pokrmů při jejichž výrobě se používají jen ty nejvybranější španělské potraviny.

Španělé si potrpí na jídla připravovaná z vybraných surovin a ingrediencí, ať už jde o maso, ryby, koření, mořské plody, ovoce nebo zeleninu. Mezi pěstovaným ovocem vedou citrusy, granátová jablka, melouny nebo artyčoky. Každý, kdo jednou Španělsko navštíví a ochutná, se bude jen těžce vracet domů. Toho si jsou majitelé restaurací v ČR dobře vědomi, a proto se čím dál častěji setkáváme s tematicky zaměřenými večery. Naservírujte svým hostům pravé španělské menu, okořeňte jej hudebním vystoupením a vaši hosté vás budou milovat.

Pozor si však dejte na správné suroviny. Nesnažte se používat snadno dostupné alternativy, té pravé chuti dosáhnete pouze s originálními surovinami. Vsaďte na jistotu a obraťte se na profesionály společnosti BMC Brno, kteří dodávají pravé španělské potraviny. Na jejich stránkách  www.bassta.cz/produkty si vyberte z nabídky gastro balení ovoce broskve, hrozny nebo meruňky, doplňte je vínem a nabídněte vašim hostům pravou španělskou sangrii. Pláž a moře jim sice poskytnout nedokážete, ale aspoň takto v nich můžete vyvolat vzpomínky na příjemné zážitky z jejich dovolené.