cropped-shot-female-hand-with-electric-iron-irons-husband-s-shirt

Voda obohacená o esenciální olej provoní prádlo přímo během žehlení

Voda z nádobky se nalije do žehličky a může se začít se žehlením. Úkon, který je tak běžný, že nad ním nikdo nepřemýšlí. Ejhle! Jde to i jinak. Stačí jen pozměnit složení vody a vykouzlí se neskutečně provoněné prádlo, které osvěží nositeli den a k tomu provoní šatník. Opravdu jen maličká drobnost ve zvyklostech zpříjemní lůžkoviny nebo každodenní oblečení. V čem tkví výhoda magické vody a jak se připravuje?

Výhody oproti aviváži

Použít na prádlo chemickou aviváž? Nejen pro alergiky velký problém, protože agresivní látky obsažené ve většině těchto prostředků způsobují podráždění pokožky, mohou se objevit rudé skvrny nebo pupínky, často také kopřivka. Nadto aviváže znečišťují pračku a nerozpuštěné sloučeniny ucpávají odtok, v některých případech mohou poškozovat i samotné textilie. A co víc? Značkové výrobky stojí doslova majlant, proto je lepší využít mnohem levnější řešení.

Zdroj obrázku: Freepik

Provoní textilie i skříň

Existuje ještě nějaký důvod, proč se zříci aviváže a používat kouzelnou voňavou vodu? Ano! Při výrobě vlastního domácího osvěžovače prádla lze dávkovat intenzitu podle vlastního uvážení nebo s ohledem na citlivost pokožky. Současně je možné si zvolit druh vůně a měnit jej podle oblečení. Je libo citronové aroma? Levandulové nebo snad bergamot či borovici? Na výběr je nesčetně variant, k tomu některé napomohou i ochránit oblečení před moly. Jak je to možné?

Příprava aromatické vody na žehlení

Na přípravu voňavé vody není třeba ničeho speciálního, připravte si pouze:

  • 250 mililitrů vody,
  • oblíbený esenciální olej.

Na 250 mililitrů se používá asi deset kapek esenciálního oleje, ale jak bylo zmíněno výše, je možné intenzitu zmírnit nebo naopak zvýšit. Roztok se promíchá a nalije přímo do nádržky pro napařování v žehličce, případně se nalije do lahvičky s rozprašovačem a oblečení se před žehlením touto vodou navlhčí. Provoněné prádlo citrusovými vůněmi, citronovou trávou nebo rozmarýnem zamezí i pronikání molů do šatní skříně.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/essential-oil-laundry-hacks/