Vodní kámen je úhlavní nepřítel každé konvice. S domácími prostředky je její vyčištění hračka

V rychlovarné konvici se velmi snadno usazuje vodní kámen, který ovlivňuje kvalitu připravované vody. Nevypadá ani dobře a je potřeba ho vyčistit, protože jinak může konvici nenávratně poškodit. Při pravidelném čištění vám ale konvice může sloužit dlouho a navíc k čištění nebudete potřebovat žádné drahé prostředky z drogerie. Postačí domácí metody, které znaly už naše babičky.

Vzdejte se chemie a sáhněte po ekologickém prostředku

Pokud konvici používáte často, raději kontrolujte, jestli není zapotřebí ji vyčistit. Dělat byste to měli pravidelně každý měsíc, v případě potřeby klidně častěji. V obchodech najdete spoustu prostředků, kterými si můžete pomoci, ale mnohem vhodnější bude myslet na životní prostředí a také sami na sebe a zvolit domácí přípravek, který neublíží nikomu a vodního kamene vás zbaví.

Čtěte také:  Vodní kámen jednou dostihne každou konvici. Před zničením ji ochrání jednoduché vyčištění

Domácí prostředky jsou bezpečné a můžete si je vyrobit za pár minut. V mnoha případech se pak jedná o použití jednoho prostředku, takže to máte bez práce. Připravit si můžete například kyselinu citronovou. Přidejte do konvice vodu, nasypte šest lžiček kyseliny a nechte několik hodin stát. Poté umyjte a dejte vařit čistou vodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte na ocet

Ocet patří mezi oblíbené domácí prostředky, které najdete doma a s jeho pomocí můžete uklidit celou domácnost. Hodí se především na odvápnění konvice, ale odstraníte s ním vodní kámen také z jiných spotřebičů. Poradí si také se skvrnami na oblečení. Nalijte vodu do konvice, ale nedávejte ji plnou. Sklenici octa přidejte do konvice a postupujte jako při použití kyseliny.

Čtěte také:  Ovesná kaše je ideálním startem dne. Kvůli jediné chybě ale zdraví vůbec neprospěje

Možná budete muset celý proces zopakovat v závislosti na tom, jak moc máte konvici zanesenou. V každém případě je to jednoduchý způsob čištění, který používaly už naše babičky a nemohly si ho vynachválit. Zkuste ho také vy a ušetříte nejen peníze, ale také čas a přírodu.

Zdroj: https://www.which.co.uk/news/article/five-simple-ways-to-remove-limescale-from-your-kettle-aId356v6KWda