Vodní kámen ve varné konvici nebude mít šanci proti osvědčeným domácím prostředkům

Rychlovarná konvice je dnes součástí každé domácnosti. Bez ohledu na to, jestli používáte tradiční nebo elektrickou, vodní kámen se objeví po nějaké době u každé z nich. Vypadá nevzhledně, ale také může změnit chuť vařené vody. 

Speciální prostředky, nebo domácí metody

Ne každý má doma prostředek, který pomůže od vodního kamene. Určitě ale každý máme doma brambory nebo ocet. Tyto přísady pomohou odstranit vodní kámen. Bramborové slupky, které použijete na čištění, by neměly být špinavé od země. Vložte hrst slupek do konvice, zalijte ji vodou, přiveďte k varu a nechte hodinu působit. Můžete opakovat několikrát po sobě, pokaždé slupky nahraďte čerstvými.

Zdroj obrázku: Pixabay

Citron se ukázal jako výborný pomocník v boji s vodním kamenem. Použijte šťávu ze dvou až tří citronů a nalijte ji do konvice. Přidejte sklenici vody, nechte vařit a odstát tři hodiny, poté vodu vylijte. Místo citronu můžete použít kyselinu citronovou – celé balení vysypte do konvice a vařte. 

Prášek do pečiva se hodí nejen na pečení 

Ocet pomůže při čištění a úklidu celého doma. U konvice tomu není jinak. Nalijte sklenici octa a sklenici vody a obojí povařte. Nechte odstát a dejte znovu vařit. Postup opakujte několikrát, dokud neuvidíte, že je vodní kámen pryč. Ocet může zanechat zápach, takže po odstranění kamene vnitřek konvice vyčistěte. 

Prášek do pečiva nebo jedlá soda se také najdou v každé domácnost. Stačí vysypat celý pytlík do konvice a zalít vodou. Nevařte úplně, ale vypněte po několika minutách. Obsah vylijte a zkontrolujte, jestli byl vodní kámen odstraněn. Pokud ne, postup můžete zopakovat. Po vyčištění musíte vnitřek konvice pečlivě umýt.

Zdroj obrázku: Pixabay

Tyto metody čištění a odstraňování vodního kamene jsou zcela bezpečné pro domácnost a navíc neomezují člověka, protože je každý má doma a s čištěním může hned začít. Nejsou toxické pro životní prostředí a ušetří i vaši peněženku.

Zdroj: https://www.howtocleanstuff.net/how-to-clean-the-inside-of-a-stainless-steel-tea-kettle/