electric-kettle-boiling-water-making-tea-table-kitchen-interior-household-kitchen-appliances-makes-hot-drinks

Vodní kámen z konvice zmizí během okamžiku. Pomůžou zbylé slupky ze zeleniny

Vodní kámen v rychlovarné konvici dokáže velmi znepříjemnit šálek čaje či kávy. I přes použití filtrů se stále objevuje a po uvaření nápoje plave v hrnku. Částečky vodního kamene se navíc usazují na dně konvice a po chvíli začnou vytvářet silnou, viditelnou a nevzhlednou vrstvu. Řešením přitom mohou být obyčejné bramborové slupky.

Tvrdá voda značí přítomnost uhličitanů

Za vznik vodního kamene v konvici může tvrdost vody v přívodu, na který jsme napojení. Čím větší tvrdost, tím rychleji se vodní kámen objevuje. Samotný fenomén tvrdosti vody neznamená nic menšího než přítomnost iontů vápníku a hořčíku. Při vaření dochází k reakci, která je přemění na uhličitany a ty se usazují na dně a na stěnách nádoby.

Dnes na trhu najdeme množství dostupných uhlíkových filtrů, které si lze pořídit za přijatelnou cenu. Někdy stačí jen použít nálevku z filtračního papíru, ale nebude tak účinná. Uhlíkové filtry adsorbují nečistoty obsažené ve vodě, takže voda bude zcela bez toxinů. Vodní filtry také zachycují chlór a jeho deriváty a organické sloučeniny. Navíc díky použití uhlíkových filtrů bude mít voda lepší chuť, vůni i barvu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste odvápnit konvici bramborami

K odvápnění konvice nepotřebujete žádné speciální přípravy. Levným a ekologickým řešením je použít omyté slupky z brambor, které vložíte do konvice, zalijete vodou a necháte projít varem. Vodu převařte klidně vícekrát, následně ji vylijte a slupky vyhoďte. Po převaření konvici ještě jednou naplňte vodou a naposledy nechte projít varem. Vodu vylijte a už se můžete vrhnout na přípravu nápoje.

Konvici byste měli čistit pravidelně. Tak totiž prodloužíte její životnost a omezíte tvorbu bakterií. Čistěte ji i v případě, že zrovna není zanesená vodním kamenem. Vařte jen tolik vody, kolik doopravdy spotřebujete. Pokud budete tekutinu nechávat v konvici a nevylijete zbytek, bude se zde ve větší míře vodní kámen usazovat.

Zdroj: https://vacuumflask.rangdong.com.vn/quick-tips-how-to-clean-your-electric-kettle-in-the-quickest-ways-n2152.html