Pool Party By Dafnalu

Volný vztah, ano či ne?

By: Achi Raz

Myslíte si, že volný vztah je něco, co je nereálné a co je pro vás opravdovým oříškem, který vy osobně byste nikdy neskousli? Pak vězte, že to tak není všude a jsou vztahy, které na tomto principu fungují.

Dva lidé jsou spolu a vlastně si každý z nich dělá, co chce. Každý se občas vyspí mimo jiné i s někým jiným a vzájemně to potom mezi sebou neřeší…  Jde však o to, jak hodně jste ochotní toto unést a jestli jste skutečně na takovýto vztah připraveni.

Pravda je určitě to, že v dnešní době je tento typ vztahu mnohem častější, než tomu bylo dříve. Lidé se nad touto skutečností až tolik nepozastavují, i když je třeba jasné, že sami by do takového vztahu nešli. Pokud ale patříte mezi ty, kdož by si rádi odpočinuli od věčného vyslýchání typu, kdes byl, kam jdeš, kdy přijdeš, proč jsi nepřišel z práce ihned domů… a nemusel se za to omlouvat, tak vám určitě volný vztah bude zcela jistě vyhovovat.

Pokud však chcete od partnera volnost, je nutné, dát mu to samé. Nelze to hrát pouze na jednu stranu. Musíte mu také dát prostor k tomu, aby měl volnou ruku stejně tak, jako ji máte vy. Ještě než na toto přistoupíte, tak si uvědomte, jestli byste skousli, že vám partner odjede s partou kamarádů a krásných protějšků na víkend pryč a vy nebudete vědět, co se tam vlastně děje.

Pokud jste si jisti, že byste něco takového nedokázali, pak do volného vztahu raději nechoďte. Pokud ale víte, že vám to vadit nebude, tak do toho jděte, ale určete si pravidla. To, že jste ve volném vztahu, rozhodně neznamená, že si nebudete říkat vůbec nic, ale že budete žít jinak, než standardní páry. Nevybírejte si milenku, nebo milence v řadách společných známých, ale zvolte si raději někoho úplně cizího. Bude to jistota toho, že mezi vámi nebudou vznikat rozpory a také nebudete vypadat před vašimi kamarády jako lehká holka, nebo proutník.