coffee-beans-917613_1920

Voňavý rituál kávy můžete dopřát i své pleti v podobě pečujících masek

Mnoho z nás si při vyslovení slova káva vybaví krásný klidný rituál, kdy si vychutnáváme svou denní porci okamžiku pro sebe. I samotné aroma kávy dovede v lidech vzbudit pocity blaženosti, pohody a relaxace. Věděli jste ale, že kvalitní namletá káva má své místo také v kosmetice? Zlepšuje krevní oběh a díky tomu odstraňuje stopy únavy, jako jsou kruhy pod očima. Obsahuje mimo jiné polyfenoly. Tyto látky zpomalují procesy stárnutí buněk. Výsledkem je:

  • vyhlazení a zjemnění pokožky,
  • úbytek vrásek.

Káva také obsahuje látky s antibakteriálními a protizánětlivými účinky, proto se kávové masky používají při léčbě aknózní pleti. Existuje mnoho variant pleťových masek z kávy. My jsme si pro vás v tomto článku připravili ty nejlepší a neúčinnější z nich.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyhlazující maska

Tato maska pomůže odstranit mrtvé kožní buňky, které se z pokožky nenásilně odloupnou. Díky tomu bude pleť na obličeji hladší a jemnější a zároveň získá i více výživy. Maska také pomůže rozevřít v pleti póry, díky čemuž kůže poté lépe vstřebá pečující krém. Připravte si dvě čajové lžičky kvalitní mleté kávy, které smícháte s jednou lžičkou pšeničných otrub a jednou lžičkou medu. Směs si natřete na obličej a přikryjte papírovou utěrkou namočenou do mléka. Po deseti minutách masku opláchněte.

Čisticí maska

Pro majitele smíšené a problematické pleti s černými tečkami přinášíme recept na rozjasňující masku s čisticím účinkem. Budete opět potřebovat mletou kávu, citron a vajíčka. Jeden vaječný žloutek rozšlehejte vidličkou a přidejte dvě lžičky kávy, dvě lžičky citronové šťávy a dvě lžičky olivového oleje. Směs důkladně promíchejte a naneste na obličej. Po deseti minutách si kůži promasírujte krouživými pohyby a masku umyjte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pryč se známkami únavy

Káva si dokonce poradí i s temnými kruhy pod očima a vráskami. Dokáže pleť rozjasnit a vyživit a vylepší její barevný tón. Na přípravu masky použijte jednu lžičku kávy, jedno celé vejce a jednu lžičku medu. Vše smíchejte a natřete si směs pod oči a tam, kde máte nejvíce vrásek. Po patnácti minutách masku opatrně umyjte vlažnou vodou. Dejte při tom pozor, abyste si směs nezanesli do očí.