Všechny orchideje mohou být obsypané nádhernými květy. Stačí jim dopřát hnojivo z odpadu

Chcete, aby vám orchideje kvetly a zdobily interiér vašeho domu co nejdéle? Potom je ale nestačí zalévat pouze vodou. Ano, můžete si v obchodech koupit speciální drahá hnojiva určená pro orchideje, ale můžete si takové hnojivo vyrobit sami doma. Máme jednoduchý způsob, jak na něj.

Jak vyrobit banánové hnojivo pro orchideje za pomoci sušení

Je to velmi jednoduché, slupku od banánu nakrájejte na malé kousky a dejte sušit do trouby. Poté v mlýnku nebo mixéru tyto vysušené kousky banánové slupky rozdrťte na jemný prášek. Jednu polévkovou lžíci vzniklého prášku nasypte do sklenice horké vody a po vychladnutí použijte k zalití orchidejí.

Jak vyrobit domácí hnojivo pomocí odvaru

Pokud doma máte tři banánové slupky a nechce se vám pouštět troubu pro jejich sušení, vyzkoušejte druhý způsob přípravy tohoto hnojiva. Slupky dejte do zavařovací sklenice a zalijte je dvěma litry převařené vody. Sklenici uzavřete a nechte v temné místnosti po dobu dvou až tří dnů. Po uplynutí této doby sceďte tekutinu přes gázu či přes cedník. Vytvořené hnojivo nalijte do plastové lahve a můžete se pustit do zalévání okrasných rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejjednodušší způsob hnojení

Chcete ještě jednodušší způsob hnojení orchidejí banánem? Zasaďte tedy slupku banánu přímo pod orchidej. Doporučuje se slupku opět nakrájet na malé kousky a smíchat se speciální zeminou pro tyto rostliny.

Blahodárné účinky banánové slupky

Tyto slupky, které po snězení banánu většina z nás hodí do koše, obsahují velké množství cenných živin. Mezi nejprospěšnější látky patří fosfor, draslík, hořčík, vápník a síra. Tyto látky blahodárně působí na růst a kvetení orchidejí. Nejen že posilují kořenový systém rostliny, mobilizují také růst samotné květiny. Látky obsažené v tomto domácím hnojivu také napomáhají v boji s parazity a škůdci.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/dyson-v8-worth-cost-13772127.html