cute-couple-hugging-smiling-their-new-home

Všechny partnerské krize mají snadné řešení. Oba ale musí chtít

Krize ve vztahu nebo manželství se nevyhne snad nikomu. Může přijít už po roce vztahu, ale také se může objevit až po několika letech, kdy vztah upadne do stereotypu a vy se s partnerem neumíte bavit o ničem jiném než třeba o dětech. Mnozí zjistí, že s druhou osobou vlastně už nemají nic společného.

Najděte věci, které vás spojují

Zamilovanost je nádherná věc. Seznámíte se s člověkem, který se vám líbí na první pohled, máte si o čem povídat, zajímají vás stejné koníčky. Většina lidí podlehne tomu, jakou osobu vidí pohledem zamilovaných očí. Po nějaké době ale růžové brýle opadnou, hormony štěstí klesnou na jinou hodnotu a vy člověka uvidíte doopravdy takového, jaký je.

Samozřejmě se nic změnit nemusí, ale většině lidí začnou vadit maličkost typu chrápání nebo nedostatek smyslu pro pořádek. Hádky se tak stanou denním chlebem, mnozí se nebojí hádat i před dětmi a používat sprostá slova. Bohužel dětem ale nedávají dobrý případ do života. Děti by měly vidět, že se maminka s tatínkem mají rádi, zároveň se ale musí na mnoha věcech shodnout a najít kompromis.

Zdroj obrázku: Freepik

Krizi lze vyřešit, jen pokud chtějí oba dva

Je velmi těžké zachraňovat manželství v případě, že chce pouze jeden z nich. Většinou jsou to muži, kteří na vztah rezignují a jenom se nechávají unášet. A po několika letech mohou zjistit, že jim to vlastně nevyhovuje a požádají o rozvod. Většinou si ale ještě předtím najdou milenku, se kterou se znovu budou cítit žádání.

Pokud chtějí na vztahu zapracovat oba dva, nejlepší cestou bude komunikace. S tou vám mohou pomoci odborníci na manželské vztahy, ke kterým můžete docházet. Možná zjistíte, že toho máte společného mnohem víc, než jste si mysleli. Jen jste spolu o určitých věcech ani nemluvili. Každý problém ve vztahu se dá vyřešit. Spousta lidí ale dá přednost rozchodu, protože je to pro ně jednodušší, i když radikální řešení.

Zdroj: https://www.gottman.com/blog/10-things-try-giving-marriage/