Všechny své cennosti si schovává na netradiční místo. Věří, že tam by se zloděj nikdy nepodíval

Cennosti má doma každý. A pochopitelně nechce, aby mu byly odcizeny. U žen to jsou nejčastěji různé druhy šperků. Mnohé se přitom hodí jenom na výjimečné příležitosti, pouze ke konkrétnímu oblečení. Může jít o různé prsteny, náušnice, řetízky, náramky a mnoho dalšího. Když je příležitost, je vhodné šperk použít. A když ne, měl by být doma bezpečně uložen. A nejenom samotný šperk, ale i další věci, které mají nějakou cenu, chceme je mít doma a přitom nechceme, aby se jich zmocnil nějaký nenechavec.

Běžná místa nejsou vhodná

Řada lidí ukládá cennosti na obligátní místa. Mnoho žen má například své šperkovnice přímo v ložnici, na svém nočním, nebo jiném stolku. Případný zloděj jde takzvaně na jistotu. Vhodnou volbou ale nejsou ani klasické šuplíky v komodách, jelikož i  to je něco, co budou nenechavci prohledávat jako první. Možným lepším řešením může být trezor, ale jenom za předpokladu, že bude zabudovaný do zdi. Jenom tak volně položený může být snadno odnesen a zloděj se do něho bude moci v klidu a u některých typů víceméně bez problémů dostat.

Zdroj obrázku: Freepik

Místa, co nikoho nenapadnou

Pokud se jedná o drobnosti, jako jsou například šperky a další věci, je vhodné volit ta místa, která nikoho nenapadnou. Zloděj často zamíří například do ložnice, nebo obývacího pokoje, někdy také do koupelny. Málokdy ho ale napadne jít se podívat do kuchyně. Zde samozřejmě nesmí být cennosti někde vystaveny, ale je třeba schovat je tam, kde by je nikdo nehledal.

Možností je řada

Některé ženy proto ukládají své cennosti například do kuchyňských skříněk mezi hrnce a další nádobí. Jelikož u nich doma nikdo jiný nevaří, není moc pravděpodobné, že by je tam objevil člen domácnosti, natož zloděj. Podobně vhodná místa ale mohou být třeba různé lokace ve spíži, za zásobou trvanlivých potravin. Ani sem se zloději obvykle nepodívají. Povýšit tuto skrýš je potom možné různými falešnými dózami, které se tváří, jako by bylo od jídla, ale nejsou.

Zdroj: Life Hacks