spodni-pradlo

Výběr spodního prádla je někdy oříšek: základem je správná velikost a pohodlí

Spodní prádlo je velice důležitou součástí našeho šatníku. Například ale u podprsenky není výběr tak jednoduchý. Většina žen si prý dokonce neumí koupit správnou velikost podprsenky! Ať už kupujete podprsenku nebo kalhotky, či pánské spodní prádlo, měli byste si uvědomit, že menší velikost vás nezeštíhlí. Naopak může vytvořit nadbytečný tlak nebo pocit nepohodlí. Dokonce může způsobit nevzhledné zaobleniny.

Neviditelné spodní prádlo

Spodní prádlo by mělo být pod oblečením co nejméně viditelné – pokud možno neviditelné. Musí velmi dobře sedět, což je zajištěno nejen správnou velikostí, ale také vhodným materiálem. Protože spodní prádlo tvoří další vrstvu, kterou na sobě máme, musí být prodyšné.

Zdroj obrázku: Freepik

Taktéž je důležité, aby bylo příjemné na dotek. Velice vhodné je bezešvé spodní prádlo, které je neviditelné i pod přiléhavým oblečením. Vybavené by mělo být silikonovým pruhem na vnitřních okrajích, které zajistí, že prádlo bude držet tam, kde má. Bude dokonale přiléhat a nekrčit se či neshrnovat.

Zeštíhlující prádlo

Záleží na oblasti, kterou chcete modelovat. Na výběr je spousta možností. Můžete zeštíhlit své břicho, modelovat stehna, zvednout poprsí a hýždě, zmenšit faldíky na zádech a bocích, zdůraznit pas či jiné oblasti. Důležitá je také barva zeštíhlujícího prádla. Je nežádoucí, aby bylo prádlo vidět, nejvhodnější variantou je proto tělová barva. V případě, že budete mít tmavé oblečení, bude se hodit i černé zeštíhlující prádlo.

Zdroj obrázku: Freepik

Velikost podprsenky

Určit správnou velikost podprsenky může být docela problém. Méně kvalitní podprsenky totiž nemusí mít stejnou velikost košíčků. Důležitý je také obvod hrudníku pod prsy. Průměr je 85 cm, nicméně můžete se lišit. Je dobré změřit se ještě doma krejčovským metrem: dejte si pozor, aby zadní část nebyla při měření níže nebo výše než v přední části.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Choose-Comfortable-Underwear