Low Section Girl Tying Shoelace White Shoes

Vybrat dětem správnou velikost boty je těžké. Zkušené maminky proto nosí při sobě věc, která jim v tom kdekoliv pomůže

Koupit si správnou velikost boty může být mnohdy velkým problémem. A to mluvíme o nás dospělých. I když jsou velikosti obuvi standardizované, každý výrobce může mít určité své střihy a provedení, což znamená jediné. Stejná velikost u jednoho výrobce dokonale padne, u druhého je nám bota malá a u třetího zase velká. A stejné je to v případě dětských bot. Malé děti navíc ne vždy dokážou správně určit, zda je bota tlačí, nebo jim dokonale sedí.

Jak vybrat dobře padnoucí dětskou botu?

Vybrat dětskou botu, která dobře padne, nemusí být jednoduché. Je ideální zkoušet a zkoušet, dokud si nejsme jisti, že bota dokonale sedí. To lze ale jenom v případě, že máte našeho potomka u sebe. A ruku na srdce – procházet s ním všechny obchody není příjemné ani pro nás rodiče, ani pro naše děti. A kupovat slepě obuv jenom podle čísla není vhodné. Zvláště, pokud ji následně nemůžeme vrátit, nebo alespoň  vyměnit.

 

Dětská noha vždy při ruce

Jak tedy daný problém jednoduše a efektivně vyřešit? Mějte při ruce dětskou nohu. Tedy její obrys. Ten pořídíte velmi jednoduše – stačí říci vašemu potomkovi, aby se postavil na kus tvrdšího papíru. Nyní pomocí tužky obkreslete jeho nohu, ideálně pravou i levou.

Následně už stačí vzít jenom nůžky a obrys nakreslené nohy vystřihnout. Důležité je jak při obkreslování, tak při stříhání myslet na maximální přesnost, jelikož i půl centimetru může při koupi obuvi rozhodovat.

S šablonou do obchodu

Jakmile máte šablonu hotovou, již můžete vyrazit. A kam? Samozřejmě do obchodu, vybírat dětské boty. Přiložením šablony na podrážku celkem jednoduše zjistíte, zda vybraná dětská bota bude ta pravá, nebo nikoliv. Poté lze zkusit i to, že šablonu do boty přímo vložíte. Pokud se nikde nezkroutí ani neohne, je velká pravděpodobnost, že máte vybranou správnou velikost a boty budou vašemu potomkovi sedět doslova jako ulité.

Zdroj: Life Hacks