Vyčerpání jako nová pandemie. Zavalení povinnostmi a stres říkají jediné: nejvyšší čas zpomalit

Vyčerpanost je aktuálním tématem. I když v posledních měsících bylo mnoho lidí na homeoffice, neznamená to, že si odpočinuli. Naopak, dostali ještě práci navíc – rodiče se museli učit doma s dětmi a hlídat je, aby se poctivě zúčastnily online výuky. Jestli i vy máte pocit, že nic nestíháte a jste unavení, podívejte se, jakými triky si ulevíte.

I když se to zdá složité, stačí maličkost, abyste se dostali do formy

Vyčerpanost, nedostatek spánku, nepravidelná strava. Tohle všechno se podepisuje na našem zdraví, a pokud tak „držíme“ několik měsíců, tělo může vypovědět službu. Proto je dobré řídit se radami, které pomohou dostat se zase na nohy. Jednou z nich je dostatečně se vyspat! Každodenní povinnosti, domácnost, práce, děti. Tělo by mělo pravidelně regenerovat a kvalitním spánkem docílíte toho, že se budete cítit lépe.

Nezapomeňte pravidelně doplňovat tekutiny. Za den byste měli vypít až 2,5 litru vody, záleží na tom, jestli sportujete, nebo jen sedíte u počítače v kanceláři. Ale neměli byste pít, jen když máte opravdu žízeň. Skleničku s vodou mějte vždy u sebe a popíjejte, kdykoliv se na ni podíváte. Vynechte sladké nápoje, protože proti únavě rozhodně nepomohou. A ráno můžete nastartovat tím, že si dáte vlažnou sprchu, která vám dodá energii.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pravidelně pauzu od internetu a sociálních sítí

Jeden den v týdnu si dejte pauzu od veškeré elektroniky a nechte mozek odpočívat. A během této pauzy si můžete naplánovat celý den, nebo dokonce týden. Pokud si dáte celý rozvrh do pořádku, budete se cítit lépe a budete vědět, že všechno hravě zvládnete a zbyde vám energie také na partnera, kterého možná zanedbáváte.

Abyste energii načerpali, dopřejte si maličké radosti, které vám zpříjemní den. Nemusí to být nic velkého, ale radost udělají třeba dobré skutky nebo zakoupení něčeho malého. Věnujte čas sami sobě, abyste se cítili dobře a nebyli jen uhonění lidé, kteří ráno nestíhají ani učesat si vlasy. Energii dobijete také pravidelným pohybem. Najděte si činnost, která vás bude bavit, a věnujte se jí pravidelně. Cvičením uděláte dobře svému tělu, zabijete vyčerpanost a navíc se budete delší dobu cítit odpočatí.

Zdroj: https://www.healthyfamiliesbc.ca/home/articles/always-tired