Vychytávky, které zpříjemní čas na písčité pláži

Letní dovolená na krásné písčité pláži u průzračně čistého moře. To je snem mnoha z nás. Ale dokonalé to je jen ve filmech a knihách, ve skutečném životě může být plážový písek pěkně otravný. Po několika minutách ho máte všude, a když se pak mažete opalovacím krémem, může vás poškrábat. V tomto článku se s vámi podělíme o několik triků, které udělají pobyt na pláži ještě příjemnější a na dovolené vám rozhodně zlepší den.

Kam s mobilem?

Brát si s sebou na pláž mobil není rozumné z vícero důvodů. Ani písek, ani vedro a přímé slunce a koneckonců ani slaná mořská voda těmto přístrojům nedělají dobře, nehledě na nenechavce, kteří se v některých letoviscích specializují na okrádání turistů. Pokud však mobil na pláži potřebujete, kupte si na něj malý vodácký vak. Ten je vodotěsný a mobil spolehlivě ochrání také před pískem. Navíc není drahý, koupíte ho v každém obchodě se sportovním vybavením a je skladný. V krajním případě s ním můžete jít i plavat, pokud nemáte nikoho, kdo by mezitím dohlédl na vaše věci na pláži.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepší než deka

Většina lidí si na pláž bere deku nebo velkou osušku. Vy byste si ale s sebou měli přibalit napínací prostěradlo, tedy to s gumou na okrajích. Prostěradlo dejte na písek vnitřní stranou nahoru, pořádně ho napněte a do cípů umístěte kameny nebo těžší předměty, které jste si s sebou přinesli na pláž. Na okrajích prostěradla se díky tomu udělá jakási přirozená bariéra, přes kterou se na něj nedostane ani písek, ani hmyz.

Dětský zásyp

Písek se na prostěradlo nakonec stejně dostane, přinesete si ho na těle, když se půjdete vykoupat. Prostěradlo vyklepete, ale dostat ze sebe písek a pokud možno i mořskou sůl na pláži, na které není sprcha, není nic jednoduchého. V tomhle ohledu vám pomůže dětský zásyp. Stačí si s ním chvilku třít pokožku a můžete se směle převléci do normálního oblečení.

Zdroj: https://www.lifesavvy.com/34925/9-items-to-make-your-beach-day-more-comfortable/