bryle2

Vyčistěte a vyleštěte poškrábané brýle levně domácími prostředky. Výsledek vás překvapí

Podařilo se vám nedopatřením poškrábat dioptrické brýle na čtení nebo na dálku? Nemusíte se s nimi hned loučit. Vyzkoušejte jednu s následujících metod leštění, výsledek vás jistě překvapí. Jde to i levně a šetrně.

Jakými metodami lze vyleštit poškrabané brýle?

Sklíčka u poškrabaných brýlí efektivně vyčistíte pomocí těchto levných produktů:

  • Dětské ubrousky: K omytí a vyleštění sklíček údajně pomůže vlhčený dětský ubrousek. Brýle přetřete a doleštěte hadříkem z mikrovlákna.
  • Čistidlo na okna: Velmi efektivním produktem, který pomůže se znečistěnými a poškrabanými sklíčky u brýlí, je i Iron nebo Okena. Použijte pouze kapku a vyleštěte. Pokud jste doma nenašli čisticí prostředek na okna, je možné použít i několik kapek citronu.
Zdroj obrázku: Freepik
  • Čistý alkohol: K leštění a čištění brýlových skel by měla pomoci například i vodka (v menším množství) smíchaná s půl lžičkou jedlé sody. V tomto roztoku namočte hadřík z mikrovlákna a brýle přetřete.
  • Prostředek na čistění mosazi: Máte doma mosazné nádobí? Pak se možná u vás najde i čisticí produkt na tento druh materiálu. Použít jej můžete i na leštění poškrábaných brýlových sklíček.
  • Lešticí vosk na karoserie automobilů: Pokud vlastníte vůz, zřejmě budete disponovat i lešticím voskem na karoserii. Ten je rovněž výborný na doleštění poškrabaných brýlí. Vosk po očistě ze skel opláchněte.
  • Mýdlový roztok: Jedná se o nejlevnější a nejjednodušší metodu, jak vyčistit a vyleštit sklíčka u brýlí. Pro větší efekt přidejte do mýdlového roztoku špetku sody.
Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže i zubní pasta, samotná jedlá soda nebo leštič kovů

Výborným prostředkem na poškrabaná sklíčka brýlí je i zubní pasta, protože obsahuje mírně abrazivní mikročástice. Malé množství naneste na sklo, rozetřete hadříkem a následně důkladně opláchněte vodou. Zkusit pak můžete na čištění brýlí také roztok z teplé vody a jedlé sody (použijte pouze jednu lžičku). A v neposlední řadě je možné brýlová skla revitalizovat pomocí leštidla na kovy. Takto ošetřené plošky následně otřete alkoholem a nakonec opláchněte vodou.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-remove-scratches-from-glasses