Vydatná snídaně dodá energii na celé dopoledne. Zdravé cereálie jsou nejlepší volbou do každého jídelníčku

Snídaně je základ dne, říká se. A je to pravda, protože pokud se dostatečně nasnídáte, nastartujete organismus a bude se vám dopoledne lépe pracovat. Je ale potřeba mít snídani vyváženou, nestačí pouze „kafe a cígárko“. Pokud se jedná o zdravý životní styl, mnoho lidí ke snídani volí ovesné vločky.

Ovesné vločky můžete přes noc namočit do vody

Ovesné vločky nebo kaše jsou součástí mnoha snídaní. Jsou vyrobené z ovesných zrn a obsahují složky a látky, které jsou pro naše zdraví prospěšné. V obchodech ale koupíte takové vločky, které nemusíte namáčet ani vařit. Mají sice méně živin, ale budou se lépe trávit a jsou vhodnější pro lidi, kteří mají s trávením problémy.

Ovesné vločky ale můžete nahradit jinými potravinami, které jsou zdraví prospěšnější a mohou je konzumovat také alergici nebo osoby s intolerancí jednotlivých složek. Rýže je jednou z potravin, která nemá příliš vlákniny, a tak nezatěžuje trávicí systém. Naopak je plná sacharidů a bílkovin, které podpoří regeneraci těla. Rýžové výrobky jsou vhodné pro celiaky nebo děti.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste špaldové výrobky nebo vločky z kukuřice

Ze špaldy můžete vyzkoušet například mouku, která se hodí na pečení, obsahuje mnoho vlákniny a zabraňuje hladu. Bohužel ale obsahuje lepek, takže se ji musí vyhnout lidé s intolerancí. Kukuřičné vločky patří mezi oblíbenou snídani hlavně u dětí. Doplňují je hlavně mlékem, ale mají spoustu sacharidů. Měli bychom je konzumovat s mírou, protože obsahují hodně sodíku, který může tělu ve větším množství uškodit.

Žitné výrobky obsahují nejvíce vlákniny, která bývá pro spoustu lidí problém doplnit. Budete se cítit sytí delší dobu, navíc žitné obiloviny podporují metabolismus a můžete je konzumovat také v redukčním režimu. Pohanka našemu tělu dodá mnoho bílkovin, navíc je plná vitaminů B a E a minerálních látek, které jsou pro fungování našeho těla nezbytné. Proso obsahuje také vitamin B, a je tedy vhodné pro nervový systém, který dostává každý den zabrat. Zlepšuje fungování mozku a zmírňuje nespavost.

Zdroj: https://www.myrecipes.com/extracrispy/rice-porridge