Half Top View Basket With Fruits Mellow Sour Fruits Such As Grapes Apricots Plums Brown Desk

Vyhlaste ovocným muškám nelítostný boj! Z téhle pasti se už nedostanou

Doba sezónního ovoce a zeleniny? Okamžitě po dozrání prvních plodů se objeví v kuchyni nezvaní hosté v podobě malých mušek, kterých se nedá zbavit až do podzimu. Ani po uklizení ovoce do špajzu nebo do chladničky mušky neopustí linku a objevují se na všech potravinách, které jsou na lince nebo na stole. Co v takové chvíli dělat a jak se jich účinně zbavit?

Odkud se berou?

Objeví se nečekaně, nechtějí zmizet. V letním období stačí položit ovoce nebo sladkosti na linku či stůl a v tu chvíli se objeví, jejich počet navíc neustále roste a nepomáhá ani plácačka na mouchy. Tyto mušky se líhnou z miniaturních vajíček, která nejsou pro lidské oko postřehnutelná, navíc během krátkého života dokáže samička naklást až 500 vajíček. Není proto divu, že se jich po kuchyni hemží takové množství. Pořádají nálety na jídlo a jsou neskutečně dotěrné, jak se jich zbavit jednou provždy?

Zdroj obrázku: Freepik

Dokonalý úklid kuchyně je základ

Hned na začátku pomůže provést dokonalou očistu kuchyňské linky a povrchů, mušky přivábí i miniaturní kousky zbytků jídla, proto je nutné vše odstranit a přetřít dezinfekčním prostředkem, aby došlo ke zničení zárodků a vajíček. Obdobně pomáhá uskladnit ovoce a zeleninu okamžitě po příchodu z obchodu do chladničky, uzavíratelné nádoby nebo do špajzky, ideálně omyté, protože zárodky nebo vajíčka mohou být na potravinách z obchodu. Všechny plody pravidelně kontrolujte, nahnilé kusy odstraňte, protože vůně hniloby mušky láká. Kromě toho mušky milují otevřené láhve s alkoholem, především pivo nebo víno, ale přitahují je i ovocné šťávy. Každodenně vynášejte odpadky, které mohou být taktéž líhništěm těchto nežádoucích tvorů.

Past na mušky

Domácnost čistá? Nyní nastává čas na vytvoření dokonalé pasti, do které se mušky chytí. Připravte si nádobu, na jejíž dno nalijte trošku alkoholu nebo nakrájejte aromatické ovoce, pomáhá také směs octa a mycího prostředku. Nádobku překryjte napevno potravinovou fólií, klidně proveďte několik vrstev, poté párátkem vytvořte miniaturní dírky. Mušky se nechají nalákat do nitra krabičky, ven už se však nedostanou. Na okno si pořiďte také květníky s mátou a bazalkou, protože obě bylinky odpuzují většinu hmyzu.

Zdroj: https://www.thespruce.com/get-rid-of-fruit-flies-1388144